7. Vintage Photo Festival -pokaz filmowy - Helmut Newton. Piękno i bestia

Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin
Centrum Kulturalne - Kino Pomorzanin

Informacje od organizatora:

Zapraszamy Was na niewzykły pokaz filmowy produkcji pt. "Helmut Newton. Piekno i bestia", który odbędzie się 25 września w Kinie Pomorzanin!

Kim był Helmut Newton? Geniuszem fotografii? Wizjonerem z piekła rodem? Zwykłym skandalistą? Autorem kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

GERO VON BOEHM (REŻYSER) Urodzony w1954 roku w Hanowerze niemiecki reżyser, producent, dziennikarz. Studiował prawo, nauki społeczne i historię sztuki na Uniwersytecie w Heidelbergu. Jako dziennikarz współpracował z czołowym niemieckim tygodnikiem „Die Zeit”. W 1978roku założył własną firmę produkcyjną interscience film produkującą filmy dokumentalne dla niemieckich stacji telewizyjnych: ARD, ZDF i ARTE. Od tamtej pory napisał i wyreżyserował ponad 100 filmów dokumentalnych, w tym portrety takich artystów, jak: Alberto Giacometti, Henri Matisse, Pierre Matisse, HenryMoore, David Hockney, Balthus, Umberto Eco, Karl Lagerfeld, Isabella Rossellini. Jest laureatem wielu niemieckich nagród telewizyjnych i członkiem International Academy of Television Arts and Sciences.

Bezpłatne wejściówki na seans dostępne na stronie:

oraz bezpośrednio w Kinie Pomorzanin.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo@ Kujawsko-Pomorskie .

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju

Regionalnego.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl