Wernisaż - Wyszywana mapa Kanału Bydgoskiego

Muzeum Kanału Bydgoskiego
Muzeum Kanału Bydgoskiego

Informacje od organizatora:

Zapraszamy, na wyjątkowe spotkanie, w czasie którego zostanie zaprezentowana wyszywana mapa Kanału Bydgoskiego.
Szczególna forma przedstawienia bezpośrednich okolic odcinka między IV a VI śluzą Kanału Bydgoskiego intryguje techniką haftu oraz innych technik rękodzielniczych. Projekt "Podążając z igłą i nitką wzdłuż Kanału Bydgoskiego " nie ograniczył się jednak wykonania mapy, ale sprowokował inne niespodziewane działania, o których opowie pomysłodawczyni i wykonawczyni projektu Joanna Michalska.

- - - - - - - - - - -

Spotkajmy się przy mapie, w Muzeum Kanału Bydgoskiego w piątek 3 września 2021 r. o godz. 17.00.

- - - - - - - - - - -

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

- - - - - - - - - - -

Kilka słów o autorce projektu:
Joanna Michalska - z wykształcenia plastyk i projektant odzieży. Propagatorka „szycia ręcznego”. Podkreśla, że szycie ręczne to fantastyczny sposób na wyciszenie i relaks. Pretekst, by na chwilę zatrzymać się „tu i teraz”. Warsztaty szycia ręcznego, haftu i cerowania prowadzi od kilku lat. Ubiegłoroczna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego #kulturawsieci. Od 12 lat projektuje i szyje akcesoria, zabawki i rozmaite miniaturowe postacie – m.in. w ramach autorskiego projektu @szmacianemisie Swoją pasją do szycia ręcznego dzieli się na stronie www.nitkomaniacy.pl