logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Czy ten koncert to nie u Was?: Matylda Podfilipska - online

2020-06-05 18:00
2020-06-05 19:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Koncert
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

W piątek, 5 czerwca zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Tym razem na scenie Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy wystąpi Matylda Podfilipska. W wykonaniu aktorki usłyszymy przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej czy Ireny Jarockiej. Podczas koncertu artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Igor Nowicki.
– Repertuarem powrócę do tego, co pomaga mi w utrzymaniu dobrego nastroju i odnalezieniu równowagi. Przygotowałam składankę zaskakującą i mam nadzieję, że będzie zabawnie i wzruszająco, ale też momentami poważnie – zapowiada Matylda Podfilipska.
Matylda Podfilipska ukończyła wydział aktorski łódzkiej filmówki w 2003 roku. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie jak do tej pory przygotowała kilkadziesiąt ról (aktualnie gra m.in. w spektaklach: „Wróg się rodzi”, „Napis”, „W co się bawić?”, „Hamlet”). Ma na swoim koncie epizody w filmach „Julia wraca do domu” A. Holland i „Syberiada polska” J. Zaorskiego, a także rolę w teatrze tv „Na wsi” w reż. P. Mikuckiego i serialu „ Diagnoza”. Chętnie bierze udział w działaniach wokół teatru – czytaniach performatywnych, warsztatach z dziećmi (jest inicjatorką akcji Teatr i Rodzina w Teatrze Horzycy). Laureatka nagrody Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za rolę Natalii Pietrowny w spektaklu „Miesiąc na wsi” w reż. A. Bubienia na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2003 r.) W 2013 otrzymała Wilama dla najpopularniejszej aktorki. Parokrotnie nagradzana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2014 roku wraz z mężem, fotografem Wojtkiem Szabelskim założyła WEJŚCIÓWKĘ – galerię fotograficzną połączoną z kawiarnią artystyczną w podziemiach Teatru Horzycy, w której promuje dobrą literaturę, poezję, kabaret literacki, wspólne muzykowanie i gorące dyskusje na poziomie.
Transmisję na żywo o 18.00 na profilu facebookowym KPCK, materiał opublikowany zostanie także na kanale YouTube.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl