logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Portrety zasłużonych kobiet - otwarcie wystawy

2020-03-06 12:00
2020-03-06 13:00
Most Staromiejski
Wystawy
Most Staromiejski

W piątek, 6 marca o godz. 12 na Moście Staromiejskim zostanie otwarta wystawa „Zasłuż(one) Niepodległej Bydgoszczy”. Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski.
W ramach roku „100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski”, została zorganizowana wystawa, która prezentuje portrety szesnastu kobiet wraz z ich biogramami, które w XX-leciu międzywojennym przysłużyły się swoją działalnością do wzbogacenia życia społeczno-kulturalnego naszego miasta.
Wiele z nich działalność organizacyjno-patriotyczną, a często i konspiracyjną prowadziło jeszcze w okresie zaborów, kiedy panowała wzmożona germanizacja. Nabyte wówczas umiejętności rozwijały już w wolnej Ojczyźnie. Wraz z odrodzeniem Polski kobiety otrzymały nowe prawa i możliwości, które pozwoliły im na większy udział w sferze publicznej i angażowanie się w życie społeczne.
Przy okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Kobiet, wystawa ma na celu przypomnienie Zasłużonych Kobiet dla Bydgoszczy i przedstawia sylwetki m.in. Poli Negri (wł. Apolonii Chałupiec), Wandy Rolbieskiej, Wincentyny Teskowej.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl