logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ODWOŁANE Emiter - premiera płyty "AO" i słuchowiska "Trzy miejsca"

2020-03-17 19:00
2020-03-17 21:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Koncert
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Informacje od Organizatora:
Emiter - premiera płyty "AO" i słuchowiska "Trzy miejsca"
Dwa w jednym. Zapraszamy na prezentację słuchowiska "Trzy miejsca" i premierowy koncert nowego albumu Emitera "AO".
Projekt „Trzy miejsca” Marcina Dymitera to praca audio, która powstała na bazie nagrań terenowych zrealizowanych w Gdańsku-Wrzeszczu, Lubece oraz Behlendorfie. To także rodzaj pytania o status miejsca, jego dźwiękowy charakter, o wpływy historii. Istotnym kontekstem i inspiracją są teksty wchodzące w skład gdańskiej trylogii Güntera Grassa, szczególnie „Blaszany bębenek” (1959) i „Psie lata” (1963), oraz jego ostatnie wiersze. Ciekawa wydaje się rejestracja audiosfery miejsc związanych z życiem pisarza, tego, co brzmi w nich „teraz”. Nagrania terenowe zostały zrealizowane we wrześniu 2019 roku w Gdańsku-Wrzeszczu, Lubece oraz Behlendorfie. Praca powstała w ramach 11 edycji Grassomanii. Prezentacja dźwiękowa odbędzie się na Strychu w Bibliotece Głównej (Stary Rynek 24, II piętro).
Po prezentacji słuchowiska zapraszamy na koncert Emitera: premierowe wykonanie płyty "AO" na Strychu. To dziesiąta płyta Emitera i spojrzenie na elektronikę z innej strony, tak jakby ta muzyka istniała wcześniej - setki, może tysiące lat. Pojawiają się archetypiczne wątki: rytm i głos. Skoncentrowałem się na brzmieniach "małych przedmiotów", dostępnej, taniej elektroniki, nośnikach pamięci (kaseta).
To rudyment: masz kijek, bębenek, kamień albo tani sampler, taśmę mały syntezator. Na płycie "AO" słychać taśmy, pulsacje, mikro hałasy i głos. Fascynują mnie samogłoski jako elementy otwierające język, odpowiedzialne za to, aby tworzyć ciągi komunikacyjne, łączyć spółgłoski, budować nowe wyrazy.
W nagraniu wzięli udział goście: w utworze "outro: from the roots" usłyszycie Iwonę Bajger (głos) z Laboratorium Pieśni oraz Pawła Ruckiego (perkusja) znanego z zespołów Królestwo i Dule Tree.
Sferę wizualną przygotowała Karolina Głusiec a Ludomir Franczak zaprojektował okładkę płyty i kasety.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl