logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ODWOŁANE 8. ETHNIESY: warsztaty z Akademią Głosów Tradycji

2020-03-19 17:00
2020-03-19 19:00
Miejskie Centrum Kultury
Pozostałe
Miejskie Centrum Kultury

Śpiewaczki Akademii Głosów Tradycji zapraszają na warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych pt. „Wędrówka przez życie”.
W ciągu czterech 2 godzinnych spotkań zapoznamy uczestników z pieśniami z różnych regionów Polski, w dzisiejszych granicach, ale i tych dawnych. tj. z Kujaw, Suwalszczyzny, Podlasia, Mazowsza, Grodzieńszczyzny, Małopolski i Kielecczyzny.
Będą to pieśni opowiadające o uniwersalnym losie człowieka, o trudnej codzienności i radosnym świętowaniu, o pragnieniach, zamiarach, o miłości i śmierci. Będą to pieśni od narodzin po kres życia człowieka.
Opowiemy uczestnikom o różnicach stylu, manier wykonawczych, charakterystycznych dla konkretnych regionów oraz o okolicznościach.
"Głównym celem warsztatów będzie nauka repertuaru, opartego o pieśni z różnych regionów. Opowiemy również o śpiewie głosem naturalnym tzw. "otwartym", o stylach na przykładzie konkretnych regionów oraz okolicznościach śpiewania poszczególnych utworów".
W repertuarze znajdą się: kołysanka, pieśń liryczna, miłosna, żartobliwa, oczepinowa, weselna, żniwna, pastorałka, wojacka, dziadowska i żałobna. Większość z pieśni jest śpiewanych jednogłosowo, ale kilka z podziałem na dwa głosy.
Dla kogo?
Zapraszamy osoby, o różnym poziomie zaawansowania w pracy nad śpiewem tradycyjnym, takie, które lubią śpiewać, chcą poznać nowe pieśni, chciałyby rozwinąć swoje umiejętności głosowe, czerpać przyjemność ze śpiewu wspólnotowego. Pieśni będziemy śpiewać ze słuchu (bez zapisu nutowego), ale z tekstami. Wiek uczestników: 16 + Zapraszamy
Akademia Głosów Tradycji to grupa 11 kobiet, śpiewająca polski repertuar tradycyjny.
Różnią się wiekiem, doświadczeniem, miejscem urodzenia, pochodzenia, zawodem, ilością dzieci, zwierząt... Są wśród nich: biolog morza, dietetyk, grafik, nauczyciel historii, ornitolog, psychoterapeuta, dziennikarz, filozof - a nade wszystko - mama trójki małych dzieci, oligofrenopedagog, architekt.... Łączy je jedno: uwielbiają śpiewać polskie pieśni tradycyjne. Śpiewają pieśni zewsząd, bo z różnych stron Polski przybyli niegdyś ich przodkowie do Trójmiasta.
Choć ich pasją jest śpiew tradycyjny a’capella, to kilka z nich gra na instrumentach ludowych, tańczy poleczki, oberki, mazurki i kujony a nawet zajmuje się rękodziełem ludowym.
Laureatki Starej Tradycji 2019 oraz zdobywczynie II m-ce w Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie w 2019.
Warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych pt. „Wędrówka przez życie” z Akademią Głosów Tradycji.
zapisy: dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl
bilety: 100 zł
rozpiska godzinowa:
czwartek i piątek: 17-19,
sobota i niedziela: 11-13,
Warsztaty kończą się koncertem uczestników w niedzielę, 22 marca o godz. 17.00 w MCK!

 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl