logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

ODWOŁANE Z cyklu Portrety: Aleksander Dętkoś

2020-03-17 18:00
2020-03-17 20:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Marcowe spotkanie poświęcone będzie Aleksandrowi Dętkosiowi – uznanemu rzeźbiarzowi od lat związanemu z Bydgoszczą. Podczas wieczoru zaprezentujemy 30-minutowy film poświęcony bohaterowi, a także porozmawiamy z artystą i zaproszonymi gośćmi.
Aleksander Dętkoś, ur. 1939 w Gorlicach, rzeźbiarz, absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku Wydziału Rzeźby i Ceramiki w pracowni prof. Stanisława Horno-Popławskiego. Z Bydgoszczą związany od lat 70. XX wieku. Od 1999 należy do ACCADEMIA INTERNAZIONALE – GRECI MARINO ITALIA z tytułem członka Akademii Sztuki. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Laureat licznych nagród.
Portrety to cykl spotkań odbywających się w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury poświęconych ludziom kultury, nauki, sportu i życia społecznego, którzy wywarli wpływ na rozwój i wizerunek naszego regionu. Wydarzenie realizowane jest wspólnie ze znaną dziennikarką Urszulą Guźlecką, autorką filmów, programów radiowych i telewizyjnych.
Patronat medialny: TVP3 Bydgoszcz.
Wstęp wolny.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl