logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej

2020-03-05 10:00
2020-03-05 14:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Na scenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy prezentowane będą utwory poetów związanych z regionem. Powołane przez organizatora jury oceni dobór i rozumienie tekstu, pomysłowość interpretacji i dykcję, opanowanie tekstu i ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs organizowany jest dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Jego celem jest przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do odkrywania twórczości poetów związanych z województwem kujawsko-pomorskim, ale także rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz inspirowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Laureaci otrzymają, poza nagrodami rzeczowymi, dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Organizator: V Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy w partnerstwie z Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Honorowy patronat: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.
Wstęp wolny.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl