logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Spotkanie z Marią Peszek

2020-03-01 17:00
2020-03-01 21:00
Hotel Bohema
Pozostałe
Hotel Bohema

Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny muzycznej  - Maria Peszek będzie gościem marcowego spotkania „Artyści w Bohemie”.
W jednym z wywiadów powiedziała, że zawsze wiedziała, że będzie artystką. Najpierw chciała pracować w cyrku, później marzyła o karierze śpiewaczki operowej, wreszcie wybrała aktorstwo. 
Maria Peszek występowała w Teatrze Juliusza Słowackiego, Studio i Narodowym, grała m.in. w „Nocnym graffiti”, „Julia wraca do domu” czy „Ubu Królu”. Pracowała z najważniejszymi reżyserami teatralnymi i filmowymi: Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem czy Krystianem Lupą.
Stworzyła szereg wielokrotnie nagradzanych ról, ale sławę przyniosła jej muzyka.
Artystka nagrała cztery albumy solowe: „Miasto Mania”, „Maria Awaria” (wydany jednocześnie z książką „Bezwstydnik”), „Jezus Maria Peszek” i „Karabin”.
Albumy te sukces zawdzięczają nie tylko brzmieniu będącemu efektem m.in. współpracy z tak uznanymi twórcami jak Andrzej Smolik, Michał „Fox” Król czy lider Voo Voo Wojciech Waglewski i jego synowie Fisz i Emade.
Maria Peszek to autorka przełamujących językowe i obyczajowe tabu tekstów —przejmujących i bezkompromisowych, poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych i niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną.
Kuba Wojewódzki powiedział, że dzięki Marii Peszek słowa „skandal” czy „kontrowersja” odzyskują swój artystyczny rodowód i posmak.
Dlatego każda z płyt Marii Peszek wywoływała burzę i jednocześnie okazywała się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynową i podwójnie platynową, łącznie sprzedając się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i czyniąc Marię Peszek jedną z  najważniejszych postaci rodzimej sceny muzycznej.
Artystka została doceniona przez słuchaczy i krytyków. To laureatka prestiżowych nagród m.in. Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju.
O Marii Peszek mówi się „koncertowe zwierze”. Zagrała ponad 400 entuzjastycznie przyjętych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.  Właśnie znów ruszyła w Polskę z trasą Sorry Polsko Super Tour. W tym czasie odwiedzi również Bydgoszcz. Spotkacie się z nią w Bohemie na spotkaniu autorskim, które poprowadzi Tomasz Raczek.
Bilety w cenie 180 zł/os obejmują wstęp na spotkanie oraz czterodaniową wykwintną kolację  z napojami.
Bilety do nabycia
- w Hotelu Bohema
- pod numerem telefonu: 52 5 600 602
- oraz w naszym sklepie internetowym

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl