logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wykład Barbary Chojnackiej i warsztaty lateksografii

2020-01-16 17:00
2020-01-16 19:00
Bydgoszcz, Centrum Edukacji Muzealnej
Wykład

Zapraszamy na wykład i warsztaty lateksografii już 16 stycznia 2020 r.
Zobaczyć kolor – eksperyment w grafice polskiej (1900-1939) to tytuł wykładu Barbary Chojnackiej, którego przyjemność wysłuchania będziemy mieli już w czwartek 16 stycznia 2020 r. o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Muzealnej, przy ul. Mennica 6.
Grafikę artystyczną jeszcze często kojarzymy ze sztuką czarno-białą, chociaż kolor  jest w niej obecny od stuleci i możliwy do pozyskania w każdej technice. Wprowadzenie barwy do drzeworytów, akwafort, czy też litografii zazwyczaj skłaniało twórców do podejmowania eksperymentów technologicznych. Dynamiczny rozkwit sztuki graficznej w Polsce, od czasu narodzin grafiki artystycznej do 1939 roku, przyczynił się do rozszerzenia wątku barwy w graficznym warsztacie. Wykład przybliży najważniejsze tendencje dostrzegalne w środowiskach graficznych, m.in. wielobarwność krakowskiej litografii, kolor w warszawskim drzeworycie oraz stosowanie koloru w technikach metalowych przez grafików krakowskich. Przedstawione zostaną ryciny wybitnych mistrzów, m.in. Leona Wyczółkowskiego, Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, Feliksa Jabłczynskiego, Jana Skotnickiego, Wandy Komorowskiej i Stanisława Jakubowskiego.
Na wydarzenie obowiązuje bilet wstępu.
Tego samego dnia o godzinie 18.00, również w Centrum Edukacji Muzealnej odbędą się warsztaty lateksografii. Na warsztaty obowiązuje bilet wstępu.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl