logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Metalowy Początek Roku VII!

2020-01-11 18:30
2020-01-11 23:59
Estrada Stage Bar
Koncert
Estrada Stage Bar

Bilety 29/35
Wstępny rozkład jazdy:
zespół                      czas występu  
Bright Ophidia         22:45 - 00:00 
Deathinition             21:45 - 22:30 
Brudny Skurwiel      20:45 - 21:30 
Fanthrash                19:45 - 20:30 
Kontagion                18:45 - 19:30 
BRIGHT OPHIDIA
zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego, technicznego metalu. Grupa ma na koncie cztery oficjalnie wydane albumy świetnie przyjęte przez krytyków jak i słuchaczy: Coma (Metal Mind Records), Red Riot (Metal Mind Productions), Set Your Madness Free (Revolution Records), Fighting The Gravity (Pronet Records). Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach takich jak Metalmania w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750 lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju. Wielkim sukcesem zespołu w roku 2012 był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob, w której udzielał się m. in. Mike Portnoy - ex perkusista Dream Theater . Od 2015 roku zespół aktywnie koncertuje w kraju a od 2016 także za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii). W 2017 Bright Ophidia zagrała ponad 25 koncertów w tym na festiwalach takich jak: Rock Water Fest (Szelment), Rock Blues Fest (Siemiatycze) czy ZMRock na Zamku w Nidzicy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay, którego czwarta edycja miała miejsce 8 kwietnia 2017 roku, na którym zagrały także Chainsaw z Bydgoszczy i Materia ze Szczecinka. W roku 2017 zespół zagrał już 25 koncertów, a od września intensywnie promuje nową płytę trasą koncertową pod nazwą "The Gravity Tour". 1 grudnia 2017 roku miała miejsce premiera czwartego albumu "Fighting The Gravity", która ukazała się nakładem Pronet Records, natomiast kilka dni później światło dzienne ujrzał teledysk do utworu „My Heart Tells Me No”.13 lipca 2019 r. jako jedyny zespół z Polski Bright Ophidia wystąpiła na trzeciej edycji Prog In Park w Warszawie, u boku takich artystów jak Dream Theater, Richie Kotzen czy Opeth. Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem na piątą oficjalną płytę a w na YouTube śmiga nowy singiel "In Your Eyes" z 2019 roku.
DEATHINITION
(Thrash metal, Bydgoszcz)
Grają od 2008 roku. W 2013 roku wydali EPkę „Art of Manipulation”. Płyta ta doczekała się entuzjastycznych recenzji
na całym świecie oraz dwóch reedycji w USA. Na początku 2017 zespół wydał debiutanckiego długograja, który również spotkał się z przychylnymi recenzjami. Zespół dzielił scenę z kapelami nowej fali thrashu, m.in. Bonded By Blood, Fueled By Fire czy Suicidal Angels oraz klasycznymi metalowymi składami, jak Death Angel, Saxon czy Kat & Roman Kostrzewski. Mówią, że zagrają wszędzie i w każdych warunkach porwą publikę do szaleńczego headbangingu. Na gigu oprócz utworów z debiutanckiej płyty i wcześniejszych EP zaprezentują kilka nowych utworów które znajdą miejsce na najbliższym wydawnictwie zespołu.
FANTHRASH
Fanthrash - zespół z Lublina, powstał w roku 1986 i działał aktywnie na scenie do roku 1992. Po długiej przerwie powrócił do czynnego grania w roku 2007. Wiosną 2010 ukazała się EP „Trauma Despotic”, która została wyprodukowana i wydana własnym sumptem przez zespół i była „nowym początkiem” i pierwszym krokiem do powrotu na scenę.
FANTHRASH w ustabilizowanym składzie, realizuje konsekwentnie własną wizję metalu, która w pełni została zaprezentowana na pierwszej dużej płycie „Duality Of Things”, która ukazała się w lipcu 2011 roku, nakładem brytyjskiej wytwórni RISING RECORDS.
FANTHRASH wiele koncertuje dzieląc scenę z takimi kapelami jak legenda metalu VOIVOD, INCANTATION a także HATE, TRAUMA, CHRIST AGONY, PARRICIDE, DEAD INFECTION, PANDEMONIUM, THY DISEASE, CORRUPTION, KAT, TURBO, KREON i wieloma innymi.
25 kwietnia 2013 roku ukazała się nowa EP „Apocalypse Cyanide”, która ugruntowała styl muzyczny, charakteryzujący obecną twórczość zespołu FANTHRASH. Obecnie zespół pracuje nad kolejną dużą płytą, która zostanie wydana w pierwszej połowie 2019r.
KONTAGION
(industrial/groove/post metal / Bydgoszcz)
Zespół powstał w 2007 roku z początku jako poboczny projekt muzyków UNBORN SUFFER oraz ENEMY DIVISION. Zespół ma na koncie EP „!” z 2008, debiutancką płytę „[R-!-E]” (2011), EP „[R-!-E]\/[]|_+” (2012), płytę "[R-!-E]LEN+LESS" (2015), EP "KO[R-!-E]" (2017) jak również kilkadziesiąt koncertów, m.in. przed LOST SOUL, TRAUMA, PANDEMONIUM, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. Muzyka grupy łączy w sobie cechy industrial metalu, metalu lat 90. XX w. zahaczając o post metal. 31. października 2019 r. zespół wydał swoją trzecią płytę pt. "Kontagion" poprzez niezależną wytwórnię MOANS MUSIC. Obecnie Kontagion komponuje nowy materiał i gra koncerty promujące najnowszy album.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl