logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Rok i Zuzanna Mulec

2020-01-24 18:00
2020-01-24 20:00
Światłownia
Koncert
Światłownia

Rok
Pochodzę ze Słowenii, ale od ponad trzech lat mieszkam w Żyrardowie, do którego przywiodła mnie miłość. Od dziecka zajmuję się muzyką. Uwielbiam słuchać jazzu, bluesa i folku, ale otwieram się też na inne gatunki muzyczne. Śpiewałem w kilku różnych chórach i potrafię grać na fortepianie, gitarze, akordeonie i harmonijce ustnej. Aranżowanie coraz to nowszych utworów i eksperymenty z dźwiękiem są moją ogromną pasją. Przez kilka lat byłem też członkiem zespołu Skromni Band grającym muzykę religijną. Z wykształcenia jestem anglistą, a pracuję jako przewodnik na Niewidzialnej Wystawie. Interesuję się także motoryzacją i ornitologią. Słucham również wielu słuchowisk radiowych. Szybko zaaklimatyzowałem się w Polsce, ale przez cały czas chętnie pogłębiam wiedzę o tutejszej kulturze i doskonalę znajomość języka.
Zuzia
Studiuję lingwistykę stosowaną na UW i mówię w trzech językach obcych: angielskim – który pasjonował mnie od czasów szkolnych, niemieckim i słoweńskim. Śpiewam od wielu lat. Moje największe osiągnięcia wokalne to: I miejsce na festiwalu Debiuty w Lublinie, Grand Prix festiwalu Tomaszowska Wiosna, trzykrotna nagroda na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, udział w jubileuszowym koncercie Ireny Santor oraz współpraca z Tomaszem Krezymonem – akompaniatorem Michała Bajora. Uczestniczyłam też w projekcie Chopin dla niewidomych, który umożliwił mi kształcenie techniki wokalnej na UMFC a także występ w Filharmonii Narodowej. Ponad rok temu odkryłam instrument zwany cajonem, a ponieważ bardzo pasuje do mojej poukładanej osobowości, zaczęłam wykorzystywać go na występach. W wolnych chwilach chętnie słucham słuchowisk, w szczególności kryminałów i komedii, lubię też grać w karty i kości.
W skrócie, jesteśmy młodym małżeństwem, które połączyła wakacyjna miłość, wspólne tematy i zainteresowania. Bycie razem daje nam wiele radości, motywacji do rozwoju i możliwości nowych przedsięwzięć.
W programie koncertu znajdą się utwory w czterech językach: polskim, angielskim, słoweńskim i jidysz. Będzie można usłyszeć zarówno sentymentalne, skłaniające do refleksji utwory, jak i parę skocznych, rytmicznych kawałków. Z pewnością wybrzmi kilka wielkich przebojów, jednak zaprezentujemy także rzadziej spotykane na co dzień piosenki, które według nas warto poznać, a wszystko to zaaranżowane na wokal, klawisz/gitarę i cajon.
Wstęp- cegiełka 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy – 8 zł.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl