logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Spotkanie z Barbarą Jendrzejewską

2020-01-23 17:00
2020-01-23 19:00
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Pozostałe
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Jendrzejewską – polonistką, poetką, pisarką, publicystką i animatorką kultury związaną z Bydgoszczą prywatnie i zawodowo od ponad 30 lat. Jako poetka debiutowała w 1986 w Polskim Radiu w Bydgoszczy cyklem wierszy pt. Studium dłoni, debiut prasowy miała w gazecie „Fakty” w roku 1987. Wydała osiem zbiorów liryków i dwie książki prozatorskie.
Jest laureatką ogólnopolskich  konkursów  literackich w dziedzinie  poezji i prozy. Drukowała w wielu pismach i w licznych almanachach. Artystka od 2007 prowadzi Kawiarnię Literacką w Domu Kultury „Modraczek” w Bydgoszczy, zredagowała jej trzy almanachy: Poeci na Wyżynach (2009), Ta podróż trwa… (2013) i Poetyckie Ogrody (2015), gościła dotąd 126. poetów z całej Polski. Trzykrotnie otrzymała Stypendium przyznawane przez Prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury.
Urodzona w Tucholi twórczyni jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich i RSTK. Ukończyła filologię polską i bibliotekoznawstwo oraz podyplomowe: dziennikarstwo, psychologię i filozofię (opublikowała ponad 200 artykułów w pismach specjalistycznych). W 2013 została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2017 otrzymała Nagrodę Prezydenta Bydgoszczy za twórczość i działalność na rzecz kultury.
Wstęp wolny.

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl