logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wydarzenie Impresaryjne: Koncert Gruzińskiego Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Kutaisi

2020-01-09 19:00
2020-01-09 21:00
Filharmonia Pomorska
Spektakl
Filharmonia Pomorska

Organizator: Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
Bilety do nabycia na www.bilety24.pl oraz w kasie biletowej FP
Gruziński Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Kutaisi wystąpi w Polsce 9 i 10 stycznia. Zespół składający się z kilkudziesięciu artystów zaprezentuje unikalny gruziński folklor – śpiew i taniec w tradycyjnych, narodowych strojach.
Unikalny gruziński folklor, śpiew i taniec w tradycyjnych, narodowych strojach. Muzyka na żywo i niezwykle rozbudowana choreografia. Dwugodzinna uczta z Gruzińskim Narodowym Zespołem Pieśni i Tańca Kutaisi przyciąga rzeszę widzów w całej Europie!
Artyści z Kutaisi zaprezentują m.in. khorumi – gruziński taniec wojenny, Samaia – taniec Carycy czy svanuri – taniec górski. Przy akompaniamencie utalentowanych muzyków, grających na niezwykłych instrumentach, takich jak chonguri i paduki (instrumenty smyczkowe) oraz duduki (instrumenty dęte), usłyszymy ludowe pieśni, które wzruszają i budzą podziw jednocześnie. Pozwól się ponieść niezwykłej energii, a nigdy nie zapomnisz tego wieczoru!
W trakcie koncertu widzowie zobaczą m.in.:
gruziński taniec narodowy
khorumi – narodowy gruziński taniec wojenny. Taniec wywodzi się z regionu Adżarii, który położony jest nad morzem Czarnym, a główną część jego powierzchni stanowią góry Małego Kaukazu. Taniec Khorumi jest najwyższym osiągnięciem adżarskiego tańca ludowego
Samaia – taniec Carycy. Samaia – trzy kobiety – symbole zmysłowości, odwagi i mądrości. Kobiety wykonujące taniec na cześć gruzińskiej królowej Tamar, jednej z największych władczyń świata. Kobiety silnej, mądrej i odważnej, która stała się legendą i symbolem kobiecej mocy
Svanuri – tradycyjny taniec górski ze Svaneti
Gandagan – taniec pochodzący z południa Gruzji – Ajarii, do której zawdzięcza swoją nazwę i gorący, słoneczny temperament. Charakteryzuje się eleganckim, lekkim flirtem między mężczyznami i kobietami. Jest to jeden z niewielu tańców gruzińskich, gdzie ramiona i ciało tancerzy są rozluźnione i mobilne, co tworzy wyjątkowy zrelaksowany i nieostrożny nastrój.

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl