Idą święta - piosenki pod choinkę Barbary Kalinowskiej

2019-12-15 18:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Barbara Kalinowska to rodowita Kujawianka, artystka o bogatym dorobku artystycznym. Pierwsze sukcesy odnosiła już podczas studiów w bydgoskiej WSP, obecnie UKW. Była laureatką wielu ogólnopolskich przeglądów piosenki studenckiej oraz festiwali w Zielonej Górze i Kołobrzegu. Ponadto była solistką zespołu estradowego Pomorskiego Okręgu Wojskowego CZARNE BERETY. Wydała trzy płyty: Wpisane w biel, Kujawy – z utworami poety kujawskiego Franciszka Becińskiego oraz Wybrzeża ciszy – do poezji Karola Wojtyły. Jej znakomite recitale, jak np. „Romanse rosyjskie i cygańskie”, „Malagenia” – światowe przeboje po hiszpański czy „Ballady Okudżawy” przyciągają licznych słuchaczy. Jest częstym gościem programów telewizji bydgoskiej oraz gwiazdą Bydgoskiej Szopki Noworocznej Zdzisława Prussa. Koncertowała w Filharmonii Pomorskiej m.in. z orkiestrą im. Johanna Straussa pod dyrygenturą Marka Czekały. Za wybitny wkład w rozsławianie piękna Ziemi Kujawskiej Rada Miejska nadała artystce w 2010 r. tytuł Honorowego Obywatela Lubrańca, miasta w którym ukończyła Liceum Ogólnokształcące.
prowadzenie Bogna Blachowska

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl