logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Wydarzenie impresaryjne: WIDOWISKO ŚWIĄTECZNE CHRISTMAS SHOW

2019-12-19 19:00
2019-12-19 21:00
Filharmonia Pomorska
Koncert
Filharmonia Pomorska

Organizator: Sonoma Concept
Widowisko adresowane jest do całych rodzin, miłośników teatru, opery i baletu, zróżnicowany program sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Bilety w cenie 80 zł, 110 zł, 130 zł do nabycia na eventim.pl, ebilet.pl i w sieci Media Markt
WIDOWISKO ŚWIĄTECZNE CHRISTMAS SHOW
Jest największym Widowiskiem Świątecznym w Polsce, którego premiera odbyła się Teatrze Wielkim, Operze Narodowej. W ubiegłym roku Widowisko zostało wystawione w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Christmas Show to niezwykła podróż w świat najpiękniejszych świątecznych tradycji. Przewodnikami tej   podróży będą soliści Polskiego Baletu Narodowego: Melissa Abel i Maksim Woitiul, soliści Opery Narodowej Magdalena Idzik, Katarzyna Trylnik oraz Jacek Szponarski, znakomici muzycy a wśród nich pierwszy skrzypek Orkiestry Teatru Wielkiego Stanisław Tomanek, utalentowani tancerze baletu klasycznego, którzy tańcem, śpiewem i bajkowymi historiami, stworzą radosną świąteczną atmosferę, która nie opuści widzów przez całe nadchodzące Święta. Gościnnie wystąpi Chór Primo i Chór Rubinki oraz Michał Szymanowski, laureat wielu Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych m in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I Paderewskiego w Bydgoszczy.
PROGRAM
Widowisko rozpocznie ‘’Walc Śnieżynek” z Dziadka do Orzechów Piotra Czajkowskiego, świąteczna klasyka, bez której święta nie mogą się obejść. W kolejnych odsłonach zobaczymy sceny baletowe z „Dziadka do Orzechów” P. Czajkowskiego: Pas de Deux i wariacje solowe, piękne sceny zimowe do muzyki A. Vivaldiego, Walc Kwiatów P. Czajkowskiego w nietypowej odsłonie, gdzie Królowa Śniegu tańczy z leśnymi zwierzętami. O marzenia dzieci i dorosłych zatroszczy się niezastąpiony Święty Mikołaj, który tym razem ożywi świąteczne prezenty, zatańczą lalki, piruety zakręci pajacyk. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim spotkanie z polską tradycją, w programie piękne ,,Ave Maria”, znane i lubiane kolędy polskie w wykonaniu Chórów i solistów Polskiej Opery Narodowej.
W programie „Twoim jest serce me”, słynny Duet Kwiatów z Opery Lakme L Delibesa, nastrojowa „Medytacja” z Opery Thais Julesa Masseneta „O soave fanciulla” z Opery La Boheme G.Pucciniego „Barkarole” z Opowieści Hoffmana J. Offenbacha, „O mio babino caro” z Opery Gianni Schichi G.Pucciniego „Pieśń o Wilii’’ z Wesołej Wdówki F. Lehara i inne.

 ______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl