logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Koncert "Z muzyką przy wodzie"

2019-07-31 18:00
2019-07-31 21:00
Wyspa Młyńska
Koncert
Wyspa Młyńska

Bydgoskie Wodociągi zapraszają na koncert „Z muzyką przy wodzie”. W amfiteatrze na Wyspie Młyńskiej zagra Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. W programie muzyka filmowa i utwory o charakterze patriotycznym.
31 lipca odbędzie się pierwszy z dwóch wakacyjnych koncertów w ramach letniej propozycji bydgoskich Wodociągów pn. „Z muzyką przy wodzie”.
Kto zagra na Wyspie Młyńskiej?
Podczas koncertu na Wyspie Młyńskiej wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Orkiestra powstała w 1950 roku, od początku stawiając sobie za cel popularyzowanie muzyki wojskowej i poważnej, ale nie stroniła też od standardów muzyki rozrywkowej w najlepszych opracowaniach.
W ciągu niemal 70 lat działalności orkiestra na stałe wpisała się w życie kulturalne Bydgoszczy i okolic, regularnie uświetniając muzycznie uroczystości patriotyczne w naszym regionie. Orkiestra cyklicznie bierze udział w festiwalach i konkursach, stale współpracuje ze znaczącymi instytucjami kultury z regionu, m.in. Operą Nova, Filharmonią Pomorską, Akademią Muzyczną, a także zaprasza do wspólnych projektów znakomitych artystów solistów.
Soliści …też z Bydgoszczy
W ramach wakacyjnego koncertu orkiestrze towarzyszyć będą studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej: Emilia Hamerlik, Andrzej Zaremba i Kacper Andrzejewski.
Emilia jest laureatką programu „Szansa na Sukces”. Miała okazję uczyć się od znanych artystów polskiej estrady, m.in. Majki Jeżowskiej, wraz z którą pojawia się na płycie „Czarodzieje Uśmiechu”. Często koncertuje z zespołem Klezmerado, tworzy również projekt Reaktywacja Band.
Adam Zaremba jest laureatem m.in. I nagrody na festiwalu ,,Muzyka u źródeł”. Współpracuje m.in. z Operą Nova, Operą Krakowską, Operą Śląską, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, filharmoniami w Bydgoszczy, Olsztynie i Zabrzu. Z kolei Kacper Andrzejewski podkłada dubbing w bajkach Disney’a – można go usłyszeć m.in. w animacji „Coco”. Brał udział w 2 edycji programu „Bitwa na Glosy”, występował w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz brał udział w koncercie „Kochamy Polskie Piosenki’ radiowej „Trójki” .
MWiK wspiera kulturę w Bydgoszczy
Propozycja „Z muzyką przy wodzie” to kolejna muzyczna inicjatywa Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy. Spółka od lat wpiera życie kulturalne miasta, współorganizując i współfinansując koncerty, wystawy i inne znaczące dla miasta wydarzenia kulturalne, odbywające się w Bydgoszczy.
W odrestaurowanych zabytkowych obiektach MWiK – w Hali Pomp i Wieży Ciśnień – cyklicznie prezentowane są wystawy malarskie („Galeria Wieży Ciśnień), odbywają się koncerty i spotkania z artystami. Firma odnowiła też nieczynną fontannę przed Filharmonią Pomorską. Dziś największą atrakcją fontanny jest widowisko pn. „Woda-Światło-Dźwięk”, które w okresie letnim odbywa się codziennie o godz. 21.30.
„Z muzyką przy wodzie”. Co usłyszymy?
Koncert „Z muzyką przy wodzie” odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w środę, 31 lipca, o godz. 18.00. W amfiteatrze usłyszymy utwory o charakterze patriotycznym oraz znane szlagiery muzyki filmowej i rozrywkowej, m.in. fragment opery Straszny Dwór, motyw przewodni z filmu Skyfall, czy klasyk New York, New York.

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl