logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Tworzymy urodzinowe piniaty - warsztaty dla dzieci

2019-07-13 12:00
2019-07-13 17:00
Auchan Bydgoszcz
Dla dzieci
Pozostałe
Auchan Bydgoszcz

Wakacyjne imprezy dla dzieci nie obędą się bez niespodzianek! Okazją do stworzenia tradycyjnych piniat według autorskich pomysłów będą warsztaty, które odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. Wstęp bezpłatny!

Tradycja zabaw z piniatami wywodzi się z krajów latynoamerykańskich, a w Europie jest popularna w Hiszpanii i Portugalii. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej łakociami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Choć w przeszłości zwyczaj kojarzony był wyłącznie z tradycją bożonarodzeniową, to coraz większą popularnością ciszą się urodzinowe piniaty, które można spotkać w Europie i Ameryce Północnej.

Zbliżające się warsztaty w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz pozwolą dzieciom samodzielnie przygotować kolorowe piniaty, które przydadzą się podczas letnich przyjęć i zabaw. Prace przybiorą różne kształty i będą wykonane z takich materiałów, jak rolki czy papierowe torby, przypominające postacie z bajek. W ruch pójdzie krepa, kolorowy papier i błyszczące ozdoby. Gotowe prace będzie można wypełnić słodyczami, które zachęcą maluchy do zabawy.

Warsztaty kreatywne odbędą się 13 lipca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 17:00. Wstęp wolny!

 

____________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).  
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl