logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Przyjdź na Spotkania z Legendą do Botanika

2019-07-10 12:00
2019-07-10 14:00
Ogród Botaniczny UKW
Pozostałe
Ogród Botaniczny UKW

W najbliższą środę, 10 lipca w Botaniku legendy przestawiać będą prof. Marek Macko, prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW, prof. Benedykt Odya, prorektor  ds. studenckich i jakości kształcenia UKW, a także Katarzyna Muszyńska, dziennikarka  i pisarka.
W kolejnych tygodniach w Ogrodzie Botanicznym czytać baśnie i legendy będą m. in. prof. Roman Leppert z UKW, Krystyna Lewicka-Ritter, znawczyni naszego regionu, a także Agata Wodzień, dziennikarka Gazety Pomorskiej.
„Spotkania z Legendą”, każda środa lipca i sierpnia, godz. 12.00. Wstęp wolny. Cykl współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz.
Warto wiedzieć:
Historia ogrodu sięga roku 1930, kiedy otwarty został jako Szkolny Ogród Botaniczny. Po II wojnie światowej zyskał na powierzchni i znaczeniu, stając się Miejskim Ogrodem Botanicznym. Rozwój działalności naukowej pozwolił na włączenie ogrodu w 1951 roku do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.  W roku 1977 Instytut przeniósł swoje kolekcje do nowej lokalizacji, a dotychczasowy, tradycyjny bydgoski „botanik” został przekształcony w ogólnodostępny park miejski. Stopniowy powrót do dawnej świetności rozpoczął się od nadania ogrodowi statusu pomnika przyrody „Arboretum” w roku 1995. Przejęcie terenu przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w roku 1999 przyspieszyło pozytywne zmiany. Ich zwieńczeniem ma być rewitalizacja infrastruktury ogrodu oraz realizacja nowych projektów społecznych na jego terenie. 

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl