Księżyc - Wróćmy tam razem: Apollo 11

2019-07-20 22:00
Kino Orzeł
Kino Orzeł

20 lipca, dokładnie w 50. rocznicę pierwszego załogowego lądowania na Księżycu , w MCK przy ul. Marcinkowskiego odbędą się prelekcje i pokazy filmowe pod wspólnym tytułem "Księżyc - Wróćmy tam razem!". W pierwszej części spotkania, która rozpocznie się o godz. 14:00, zaproszeni goście, m.in. z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk , opowiedzą o znaczeniu Księżyca dla ludzkości, przyszłych misjach księżycowych i marsjańskich, turystyce kosmicznej i polskim programie rakietowym, po czym będzie można obejrzeć film "Pierwszy człowiek" - fabularyzowaną wersję pierwszej wyprawy księżycowej, przedstawioną z perspektywy Neila Armstronga. W wieczornej części spotkania zostaną przedstawione szczegóły historyczne i techniczne związane z misją "Apollo 11" oraz zaskakująco istotne związki naszego regionu i Polski z lotem na Księżyc. Kulminacją imprezy będzie - jeden z pierwszych w Polsce - pokaz filmu "Apollo 11" , unikatowego dokumentu zmontowanego z materiałów filmowych nakręconych na taśmie szerokości 70 mm. Wyjątkowa jakość filmu, odpowiadająca współczesnemu kinu IMAX, pozwoli widzom przenieść się w czasie o pół wieku i stać się niemal bezpośrednimi świadkami wydarzenia, które zmieniło świat. Całe spotkanie poprowadzi dziennikarz i redaktor naukowy Jarosław Chrostowski.
"Apollo 11", reż. Todd Douglas Miller
Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję... Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument Apollo 11.Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki dosłownie zanurzycie się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będziecie uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu: gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl