logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Snowman - Rzeka Muzyki Młodych

2019-07-26 21:00
2019-07-26 23:00
Amfiteatr nad Brdą
Koncert
Polecane
Amfiteatr nad Brdą

Bitamina, Snowman i Reni Jusis – na te trzy koncerty pod gołym niebem zapraszamy w ramach „Rzeki Muzyki Młodych”.

Jak co roku przygotowaliśmy ofertę dla młodych fanów dobrych brzmień – w ramach „Rzeki Muzyki Młodych” odbędą się w te wakacje trzy koncerty. 

12 lipca w amfiteatrze nad Brdą wystąpi Bitamina. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu i jazzu, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”, który wywołał spore zamieszanie wśród dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Po nim powstał instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejną produkcja jest  „Kawalerka”,  kontynuacja „Placu Zabaw”. 

Kolejnym koncertem z cyklu będzie Snowman (wystąpi 26 lipca). Snowman zadebiutował na polskim rynku fonograficznym w 2008 roku krążkiem "Lazy" entuzjastycznie przyjętym zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Po niezapomnianym koncercie premierowym w Studio im. A. Osieckiej, zespół uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Mateusze 2009 radiowej Trójki. Dla scharakteryzowania ich muzyki użyto wielu określeń: post rock, jazz, elektronika, trans jazz, rock progresywny, psychodelia, gitarowa alternatywa lub po prostu eksperyment. Wydali m. in. płyty „The Best Is Yet To Come“ czy „Gwiazdozbiór". Snowman w ramach akcji T.Cover przygotował także doskonale znany przebój T.Love - „Jest super”. W nowej odsłonie utwór ten zabrzmiał klimatycznie, nowocześnie i niezwykle aktualnie. 

Ostatnim koncertem, tym razem na Wyspie Młyńskiej będzie występ Reni Jusis ( 30 sierpnia). Artystka wciąż potrafi zaskakiwać fanów muzycznymi eksperymentami. Zaczynała od muzyki tanecznej, potem zrobiła zwrot ku elektronice, by porzucić ją na rzecz akustycznych dźwięków. Po kilkuletniej przerwie wróciła na scenę i do elektronicznego brzmienia. Jesienią 2018 roku, dwadzieścia lat po debiutanckiej, szlagierowej płycie pt. "Zakręcona", ukazał się jej ósmy album pt. "Ćma".

Rzeka Muzyki Młodych 2019

12 lipca – Bitamina, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00
26 lipca – Snowman, Amfiteatr nad Brdą, godz. 21.00
30 sierpnia – Reni Jusis, Wyspa Młyńska, godz. 21.00
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. 

______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl