logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Handlowa Niedziela

2019-07-14 11:00
2019-07-14 15:00
Bydgoszcz, Różne lokalizacje
Pozostałe

14 lipca przypada kolejna niedziela handlowa w centrum. Sklepy w obszarze między Długą, Dworcową i Gdańską będą otwarte między godz. 11.00 a 15.00. Elementem uzupełniającym jest jak zawsze Frymark na Gdańskiej przy BCF Drukarnia.
Tematem najbliższej Niedzieli Handlowej jest historia. Spacerujący po Starym Mieście i Śródmieściu będą mogli obejrzeć stare, trójwymiarowe zdjęcia Bydgoszczy – wszystko dzięki stereoskopom, które dostępne będą w rejonie centrum. Na fotografiach zobaczyć będzie można wiele ujęć z lotu ptaka, w tym dawny teatr przy Place Teatralnym, Pierzeję Zachodnią Starego Rynku, kamienice na ulicy Mostowej czy Synagogę. Będzie można zobaczyć także Stary Kanał Bydgoski, a także zieleń miejską z początków XX wieku.
Do akcji włączyli się bydgoscy restauratorzy i przedsiębiorcy, m. in. Restauracja Weranda oraz Galeria Retro. Tam profesjonalni fotograficy zapraszają chętnych na niezwykłą podróż w czasie po Bydgoszczy lat 20. i 30 XX wieku. 
W parku Kazimierza Wielkiego odbędzie się sesja zdjęciowa "RertoPortret Bydgoszczan". Będzie można obserwować pracę Piotra Gutkowskiego i zapoznać się z techniką mokrego kolodionu. Z kolei Dawid Miszewski odkryje tajemnice fotografii halogenowo srebrowej, a Katarzyna Grys wykona sesję zdjęciową w technice cyfrowej oraz w podczerwieni. Do zdjęć pozować będzie nieformalna grupa rekonstruktorów w stylizacji z lat 20. XX wieku. Zachęcamy wszystkich do wspólnych zdjęć w parku i we wnętrzach Hotelu Bohema oraz Restauracji i Kawiarni Weranda.
Przed restauracją Weranda odbędzie się pokaz Podwórko Tajemnic – Bydgoszcz 1920. Następne będzie można posłuchać krótkiego wykładu o historii Zachodniej Pierzei (godz. 13.00).  Restauracja Weranda zaprasza również na wyjątkowe śniadanie w stylu lat 20.
Z kolei w hotelu będzie okazja zobaczyć karty menu sprzed stu lat, posłuchać muzyki z patefonu i zajrzeć do jedynej w mieście palarni cygar, by odkryć historię Bydgoskiej Fabryki Cygar.
Najlepsze zdjęcie zrobione podczas RetroŚniadania  z historią nagrodzimy zaproszeniem do Restauracji i Kawiarni Weranda na wieczór przy butelce wina z przekąskami.

______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl