Instalacje artystyczne "Z Wyczółkowskim po drodze"

Budowa małej architektury - instalacji artystycznych "Z Wyczółkowskim po drodze" w ramach inicjatyw lokalnych (program "25/75").

W dniu 20.03.2014 r. Pan Maciej Herold i Pan Jan Kośmieja złożyli wniosek w Wydziale Administracji Budowlanej dotyczący realizacji inwestycji w ramach programu "25/75" inicjatyw lokalnych małej architektury - instalacji artystycznej "Z Wyczółkowskim po drodze".
W ramach ww. projektu w 10 miejscach Bydgoszczy (w plenerze) mają stanąć obrazy malarza zatopione w szklanej płycie. Każda instalacja będzie opatrzona opisem obrazu, mapka pokazującą miejsca pozostałych instalacji, znakiem QR (za pomocą telefonu komórkoweo umożliwia przejście na stronę internetową Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy). W każdej z płyt przewiduje się zainstalowanie oświetlenia LED zasilanego ogniwami fotowoltaicznymi (energia słoneczna). Pozwoli ono na podziwianie obrazów również nocą.

Wniosek ten został pozytywnie zaakceptowany na posiedzeniu Komisji ds Inicjatyw Lokalnych w dniu 8.05.2014 r. pod warunkiem uzupełnienia dokumentów do  1 września 2014 r.

Poniżej przedstawiamy wizualizację jednej z dziesięciu przewidywanych instalacji artystycznych.

wizualizacja jednej z gablot

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wnioskodawców Z-ca Prezydenta Bydgoszczy Grzegorz Dołkowski wyraził zgodę na przesunięcie terminu uzupełnienia dokumentów związanych z realizacją inwestycji pn. "Z Wyczółkowskim po drodze" do dnia 30 października 2014r.

W dniu 26 listopada 2014 r. została podpisana umowa między Miastem Bydgoszcz, a Panem Maciejem Heroldem i Panem Janem Kośmieją na realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej pod nazwą: budowa dziesięciu obiektów małej architektury - instalacji artystycznych „Z Wyczółkowskim po drodze”, przy ul. Mennica, Wybrzeżu im. Prezydenta Gabriela Narutowicza, Mostowej, Grodzkiej i Gdańskiej w Bydgoszczy (działki  nr ew. 95/19, 137/3 i 95/40 w obrębie 97, działki nr ew. 3/1, 11 i 6 w obrębie 109, działka nr ew. 171 w obrębie 108, działka  nr ew. 33 w obrębie 129 i działka nr ew. 56 w obrębie 130).

Podpisanie umowy Podpisanie umowy

Życzymy sprawnej realizacji instalacji artystycznej upamiętniającej wybitnego malarza, grafika i rysownika Leona Wyczółkowskiego.

W dniu 15 grudnia 2014 r. nastąpiło otwarcie ofert i wybranie wykonawcy inwestycji.

Wybrana została firma "VST s.c. Michał Juskowiak, Michał Jeneralski" z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 35/9.

Rada Miasta Bydgoszczy w dniu 30 grudnia 2014 r. podjęła uchwałę dotyczącą ujęcia instalacji artystycznej "Z Wyczółkowskim po drodze" w wykazie wydatków niewygasających z końcem 2014 r. Ostateczny termin rozliczenia inwestycji został przedłużony do 15 czerwca 2015 r.

Rozpoczęły się prace budowlane instalacji artystycznej pn. "Z Wyczółkowskim po drodze".

Już niedługo będzie można podziwiać prace wybitnego malarza Leona Wyczółkowskiego.

Obiekty małej architektury pojawią się m.in. na Wyspie Młyńskiej, w pobliżu Opery Nova, na bulwarach nad Brdą i na ul. Gdańskiej.

Stan prac na dzień 17.03.2014 r.

W dniu 3 czerwca 2015 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji polegającej na realizacji małej architektury - instalacji artystycznej "Z Wyczółkowskim po drodze". W ramach ww. projektu w 10 miejscach Bydgoszczy (w plenerze) stanęły obrazy malarza zatopione w szklanej płycie. Każda instalacja opatrzona jest opisem obrazu, mapką pokazującą miejsca pozostałych instalacji, znakiem QR (za pomocą telefonu komórkowego umożliwia przejście na stronę internetową Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy). W każdej z płyt zainstalowane zostało oświetlenie LED zasilane ogniwami fotowoltaicznymi (energia słoneczna). Pozwala ono na podziwianie obrazów również nocą.

Serdecznie gratulujemy zrealizowania inwestycji!

Końcowy efekt zrealizowanej inwestycji