Zostań Turystą w swoim mieście

Spływy, spacery z przewodnikiem i poznawanie Bydgoszczy. W niedzielę (2.06) rozpoczyna się akcja "Zostań Turystą w swoim mieście". Po raz kolejny, dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, zaprosi mieszkańców do wspólnego odkrywania miasta Stowarzyszenie Obywatel Działa.

"Zostań Turystą w swoim mieście" to kolejna edycja letnich spacerów i spływów organizowanych, dzięki głosom mieszkańców oddanych w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Darmowe spacery z przewodnikiem odbywać się będą w każdą niedzielę pomiędzy czerwcem a wrześniem. Organizator zaprosi bydgoszczan także na spływy kajakowe, jednak w tym przypadku wymagane są wcześniejsze zapisy (liczba uczestników ograniczona). Akcja organizowana jest po raz trzeci i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Świadczy o tym nie tylko frekwencja, ale i liczba głosów oddanych na ten projekt w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Uczestnicy tegorocznej akcji wspólnie z przewodnikami odwiedzą zarówno centrum miasta jak i poszczególne dzielnice miasta. Wycieczki będą prowadzone przez Stary Fordon, Osową Górę, Górzyskowo a także Bydgoszcz - Wschód.
Chętni poznają historię Księstwa Warszawskiego, bydgoskiego września 1939 roku czy szyperską przeszłość miasta. Przewodnicy przypomną postacie związane z naszym miastem - Mariana Rejewskiego czy Józefa Święckiego. Mieszkańcy odwiedzą również Barkę Lemara, Młyny Rothera i Muzeum Kanału Bydgoskiego.
Wycieczki odbywać się będą w każdą niedzielę pomiędzy początkiem czerwca a końcem września a szczegółowy harmonogram można znaleźć TUTAJ.

Poza spacerami organizatorzy zaproszę też chętnych na darmowe spływy kajakowe. W tym przypadku wymagane będą wcześniejsze zapisy, a liczba uczestników jest ograniczona. Zapisać się będzie można TUTAJ.

Organizatorem akcji jest bydgoskie Stowarzyszenie Obywatel Działa. Projekt sfinansowany przez miasto Bydgoszcz. Więcej TUTAJ.