Statkiem na słońce w piękny rejs

W piątek (29 kwietnia) nad Brdę wracają regularne rejsy turystyczne statkami Słonecznik i Słonecznik II. Do dyspozycji pasażerów będą dwie trasy: Staromiejska i Słoneczna. Rejsy rozpoczynają się przy Rybim Rynku i trwają około 60-70 minut. Bilety dostępne są w sprzedaży on-line. Ze względu na duże zainteresowanie, szczególnie rejsami weekendowymi, polecamy ich zakup z wyprzedzeniem. Rusza też sezonowa linia autobusowa do Ostromecka.

Bydgoski Tramwaj Wodny to jedna z ulubionych i najpopularniejszych wakacyjnych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Możliwość podziwiania miasta z zupełnie innej perspektywy – od strony rzeki – przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów i bydgoszczan.

Linie tramwaju wodnego, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II.  Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras odbywa się przy Rybim Rynku.

Bilety można zakupić on-line oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji przy ul. Batorego 2. Jest również możliwość zakupu biletu u załogi statku, ale tylko bezpośrednio przed wybranym rejsem, jeśli będą wolne miejsca.

Atrakcyjne trasy

Słoneczniki kursują na dwóch malowniczych liniach:

• Linia Staromiejska- Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy.
  • Linia Słoneczna -Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60 minut. Trasa początkowo wiedzie w dół rzeki mijając Trasę Uniwersytecką oraz szereg obiektów sportowych. Przy hotelu Słoneczny Młyn statek zawraca i płynie w okolice Wyspy Młyńskiej. Początek i koniec rejsu w obu przypadkach jest przy Rybim Rynku. Istnieje możliwość wejścia na pokład przy hotelu Słoneczny Młyn na podstawie zakupionego biletu. W przypadku wolnych miejsc na statku, na przystanku Hotel Słoneczny Młyn można również kupić bilet u załogi. Statek dopływa do hotelu po około 20-25 minutach od wypłynięcia z Rybiego Rynku.

Aktualną dostępność biletów na wybrane rejsy można sprawdzić na stronie https://visitbydgoszcz.pl/pl/rejsy ( na dole strony).

Autobusem na działki lub do Ostromecka

Od 30 kwietnia wprowadzone zostaną  natomiast  zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Ułatwią one mieszkańcom dotarcie do zespołu parkowo-pałacowego w Ostromecku oraz dojazd do dużych ogrodów działkowych. Najważniejsze zmiany to:

•  dla linii nr 73 wprowadzone zostaną tzw. letnie rozkłady jazdy (obsługa Dworca Bielawy przez ul Inwalidów we wszystkie dni tygodnia)
  • rozpocznie funkcjonowanie międzygminna linia sezonowa nr 40 do Ostromecka. Linia kursować będzie w soboty, niedzielę i święta.
  • w weekendy wzmocniona zostanie obsługa Myślęcinka linią nr 52.