Poznaj Bydgoszcz z innej strony

Muzeum Okręgowe wychodzi z propozycją do tych szczególnie dociekliwych i zaprasza na ostatnie wakacyjne oprowadzanie kuratorskie. W najbliższy piątek (27.08) będzie okazja na poznanie Bydgoszczy z zupełnie innej strony. I to w aż trzech odsłonach.

Od Starego Rynku do Placu Wolności
27 sierpnia, godz. 17:00
Czas trwania: 30 min
Oprowadza: Anna Nadolska
Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

Wystawa w interaktywny sposób prezentuje historię Bydgoszczy ze szczególnym uwzględnieniem okresu międzywojennego.

Skarb bygdoski
27 sierpnia, godz. 17:00
Czas trwania: 1 godzina
Oprowadza: Anna Kornelia Jędrzejewska
Miejsce: Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4

Minęło kilka lat od niezwykłego odkrycia skarbu bydgoskiego. Emocje opadły, lecz zachwyt wywołany olbrzymią ilością złotych monet i zjawiskowo piękną biżuterią pozostał. Niezmiennie zdumiewa niespotykana różnorodność przedmiotów ze złotego kruszcu. Zobacz je na własne oczy na wystawie w Europejskim Centrum Pieniądza MOB.

#PrzemysłowaFOTObydgoszcz
27 sierpnia, godz. 17:30
Czas trwania: 30 min
Oprowadza: Iwona Jastrzębska-Puzowska
Miejsce: Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

Archiwalne fotogramy i dawna grafika reklamowa opowiadają o przemysłowym rozkwicie miasta w XIX i XX wieku. Zestawiono jest ze współczesnymi zdjęciami miejsc, w których działały duże bydgoskie firmy i zakłady. Podróż sentymentalna i spotkanie z dobrą fotografią współczesną autorstwa Wojciecha Woźniaka, pracownika Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl lub pod nr. tel.: 52 585 99 09. Cena to 1zł + wstęp do muzeum.