Bydgoszcz jest piękna – wyślij tę informację w świat!

2500 bezpłatnych pocztówek ze znaczkami, na których widnieje logo Bydgoszczy mogą wysyłać bydgoszczanie oraz goście odwiedzający nasze miasto. Projekt powstał dzięki wsparciu Miasta w ramach konkursu promocyjnego „Bydgoszcz zaprasza 2021”.

Pomysł jest prosty – prześlij bliskim pozdrowienia z Bydgoszczy i zachęć ich tym samym do odwiedzenia miasta nad Brdą. Kartki można otrzymać w Bydgoskim Centrum Informacji przy Starym Rynku oraz w wybranych hotelach i restauracjach w centrum miasta.

- Na pocztówkach znajdziemy 5 wzorów – są to przedruki dawnych kartek oraz archiwalne fotografie. Ilustrują one bydgoskie atrakcje w nieco innym wydaniu, niż możemy zaobserwować dzisiaj. Pokazanie „przed/po” zaprasza do zagłębienia się w historie tych miejsc, do zrozumienia ich kontekstu. Moim zdaniem to klucz do tego, aby zaprzyjaźnić się z miastem. Ono żyje, przeobraża się na przestrzeni lat, lecz wciąż pozostaje piękne i malowniczetłumaczy Anna Triebwasser, pomysłodawczyni projektu.

Pocztówki z Łuczniczką, Starym Rynkiem, Spichrzami, fontanną Potop i ulicą Jatki mają nadrukowane specjalne znaczki ważne do lipca przyszłego roku. Wystarczy je wypisać i wrzucić do skrzynki.