logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sukces Polaków na PME w Bydgoszczy

Czterdzieści dziewięć medali zdobyli reprezentanci Polski w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. Impreza na stadionie lekkoatletycznym Zawiszy zakończyła się w sobotę wieczorem.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy trwały od 1 do 5 czerwca. Biało-czerwoni zdobyli łącznie aż 49 medali! Piętnaście razy stawali na najwyższym stopniu podium, wywalczyli też dwadzieścia srebrnych i czternaście brązowych medali. W klasyfikacji medalowej dało im to trzecie miejsce – za Rosją i Ukrainą.

W 78-osobowej reprezentacji Polski wystąpiło dwóch kulomiotów Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”. Tomasz Pauliński w kategorii F34 zdobył z  wynikiem 10.88 m srebrny medal. Do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Pecha miał Tomasz Ściubak w kategorii F37, który pomimo, że o pół metra poprawił rekord życiowy 14,23 m zajął 4. miejsce. Obaj zawodnicy mają ogromne szansę zakwalifikować się do reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Trenerem klubowym obu lekkoatletów jest Artur Kohutek.

Zakończone w sobotni wieczór w Bydgoszczy mistrzostwa były największą imprezą w sporcie paraolimpijskim w historii, która została zorganizowana w Polsce. Impreza była współfinansowana przez miasto Bydgoszcz.