Sportowcy odebrali nagrody i wyróżnienia

Reprezentantki i reprezentanci bydgoskich klubów, którzy w kończącym się roku wywalczyli medale na imprezach międzynarodowych odebrali wyróżnienia i nagrody.

Podsumowujące cały sezon spotkanie odbyło się w środę (21.12) w kompleksie sportowym Zawisza. W 2022 największe sukcesy odnosili reprezentanci sportów wodnych - kajakarki, kajakarze, wioślarki i wioślarze. W kategorii seniorów złoty medal mistrzostw świata wywalczyła kajakarka Zawiszy Dominika Putto, która do swojego tegorocznego dorobku dołożyła jeszcze złoto i srebro mistrzostw Europy.
- Za mną niesamowity sezon. Wszystko bardzo dobrze się układało. W tym kolejnym już za siedem miesięcy czekają nas mistrzostwa świata i tam walka o kwalifikacje olimpijskie. Mam nadzieję, że rok 2023 będzie równie udany, jak ten właśnie się kończący - mówiła Dominika Putto. Wśród wioślarzy największe triumfy święcił Mateusz Biskup (Lotto/Bydgostia) - złoty medalista MŚ i srebrny ME.
W 2022 r. medale zdobywali też lekkoatleci, pływacy, strzelcy, siatkarze, siatkarki, tenisiści stołowi oraz parasportowcy.

- Wszystkim państwu gratuluje sukcesów w roku 2022. Rozsławialiście imię naszego miasta. Jesteście naszą dumą, naszą chlubą. W kolejnym roku życzę, abyście państwo osiągnęli takie sukcesy o jakich marzycie, by wszystkie zamierzenia sportowe zostały zrealizowane. Życzę również spełnienia wszystkich osobistych marzeń i oczywiście zdrowia - mówiła zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, podczas wręczania wyróżnień.
Poza zawodnikami otrzymali je również trenerzy naszych medalistów.

Wyróżnieni sportowcy:
KAJAKARSTWO

• Dominika Putto (Zawisza) - złoto w MŚ, złoto i srebro ME,
  • Katarzyna Kołodziejczyk (Zawisza) - 2 srebrne medale ME,
  • Helena Wiśniewska (Zawisza) - 2 złote medale młodzieżowych MŚ, 2 złote medale młodzieżowych ME,
  • Sandra Ostrowska (Zawisza) - 2 złote medale młodzieżowych MŚ, 2 złote medale młodzieżowych ME,
  • Norman Zezula (Zawisza) - srebro MŚ, srebro i 2 brązowe medale młodzieżowych MŚ,
  • Juliusz Kitewski (Zawisza) - brąz młodzieżowych MŚ, brąz młodzieżowych ME,
  • Amelia Braun (Zawisza) - srebro młodzieżowych MŚ,
  • Martyna Jaskólska (UKS Kopernik) - brąz MŚ juniorów,
  • Adrian Kłos (WTS Astoria) - brąz młodzieżowych MŚ.

WIOŚLARSTWO

• Mateusz Biskup (Lotto/Bydgostia) - złoto MŚ, srebro ME,
  • Natasha Malicka (Lotto/Bydgostia) - srebro ME juniorów,
  • Małgorzata Strybel (Lotto/Bydgostia) - srebro młodzieżowych ME,
  • Paulina Chrzanowska (Lotto/Bydgostia) - brąz młodzieżowych ME,
  • Tomasz Lewicki (Lotto/Bydgostia) - złoto młodzieżowych ME,
  • Barbara Streng (BTW) - brąz młodzieżowych ME,
  • Bartłomiej Sopoński (BTW) - złoto młodzieżowych ME.

LEKKOATLETYKA

• Iga Baumgart-Witan (BKS) - brąz halowych MŚ, srebro ME,
  • Kinga Gacka (BKS) - brąz halowych MŚ, srebro ME,
  • Adrianna Sułek (Brda) - srebro ME,
  • Marika Popowicz-Drapała (Zawisza) - srebro ME.

SIATKÓWKA

• Wiktoria Szewczyk (Pałac) - brąz ME juniorów,
  • Piotr Śliwka (Łuczniczka SA) - srebro ME juniorów,
  • Antoni Kwasigroch (Łuczniczka SA) - brąz młodzieżowych ME.

STRZELECTWO

• Aneta Stankiewicz (Zawisza) - złoto ME,
  • Klaudia Breś (Zawisza) - 2 srebrne medale i brąz ME,
  • Oskar Miliwek (Zawisza) - srebro ME.

PŁYWANIE

• Krzysztof Matuszewski (MKS Astoria) - złoto i brąz MŚ juniorów, 3 brązowe medale ME juniorów.

TENIS STOŁOWY

• Vladisław Ursu (Gwiazda) - srebro młodzieżowych ME .

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

• Paulina Przywecka-Puziak (Start Bydgoszcz) - brąz ME w para podnoszeniu ciężarów.