Odliczamy dni do Wody Bydgoskiej

Już 15 sierpnia spotykamy się na Wyspie Młyńskiej na ogólnopolskiej imprezie pływackiej z szeregiem atrakcji dla kibiców. Zachęcamy do zagrzewania do boju pływaków, którzy będą musieli pokonać wartki nurt Brdy. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz Otylii Jędrzejczak ze swoją fundacją. Zawodników zachęcamy do wcześniejszego odbioru pakietów startowych.

W czasie, gdy zawodnicy będą zmagać się z nurtem Brdy, na Wyspie Młyńskiej kibice i rodziny zawodników będą mogli skorzystać z różnych atrakcji towarzyszących. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i kibicowania pływakom.

Oto, co będzie się działo przez cały sportowy dzień:
Godz. 11:00 – 17:00 gigantyczny dmuchany tor przeszkód
Godz. 11:30  – 15:30 event „Zero jest OK” Fundacji Otylii Jędrzejczak i edukacyjno-sportowy tor przeszkód z elementami ratownictwa.  O projekcie więcej przeczytasz TUTAJ.
Godz. 12:45 i 15:00 wykład Otylii Jędrzejczak i przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Godz. 13:00 – 17:00 animacje wodne dla dzieci z grupą eventową Funimki
Godz. 14:00 - 14:30 pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu WOPR Płock i WOPR Bydgoszcz

Harmonogram startów
Jako pierwsi, o godz. 11.00 wystartują zawodnicy na dystansie 650 m. Najlepsi w tej konkurencji staną na podium w samo południe. O 12.15 wystartuje ekipa pływaków na dystansie 1600 m. Wręczanie nagród zaplanowano o 13.45. Start najdłuższego dystansu 2800m odbędzie się o 14.45, wręczenie nagród dwie godziny później. Dla zwycięzców w kategorii open przygotowano nagrody finansowe i gadżety promocyjne. Najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymają dyplom. Każdy kto zmierzy się z Brdą pod prąd otrzyma pamiątkowy medal Wody Bydgoskiej 2022.

Odbiór pakietów startowych
Na każdego uczestnika czeka pakiet, w skład którego wchodzą: czepek, chip do pomiaru czasu, butelka w etui, baton, opaska na catering w dniu zawodów. Istnieje możliwość odebrania pakietu w dniach poprzedzających wydarzenie: 11 i 12 sierpnia w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, ul. Jezuicka 2 w godzinach 9.00 – 18.00, a także w dniu imprezy w godzinach 9.30 – 14.30 w biurze zawodów (namiot Aktywne Miasta) na Wyspie Młyńskiej.

Ostatni dzwonek!
To już ostatnie dni, kiedy można dołączyć do grona uczestników zawodów. Woda Bydgoska przyciąga pływaków open water z całego kraju. Cudowna letnia aura, doskonałe nastroje zawodników i atmosfera rodzinnego święta sprawią, że po raz kolejny będzie to niesamowite przeżycie tak dla zawodników, jak i kibiców. Zapisy tylko do 10 sierpnia TUTAJ.