logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Od piątku walka o Suzuki Puchar Polski
Turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski Kobiet odbędzie się zgodnie z planem - od 28 do 30 stycznia w Hali Arena w Bydgoszczy. O prestiżowe trofeum powalczy też zespół z Bydgoszczy


Turniej finałowy SUZUKI Pucharu Polski rozegrany zostanie od piątku do niedzieli (28-30.01) w Arenie Bydgoszcz. Podczas losowania w bydgoskim ratuszu, poznaliśmy pary ćwierćfinałowe i układ półfinałów. Finałowy turniej Suzuki Pucharu Polski w Bydgoszczy odbędzie się już po raz drugi. Poprzednio, w 2019 r., najlepsze okazały się koszykarki z Polkowic. W Bydgoszczy rozegrany zostanie także Młodzieżowy Puchar Polski U19.

Drużyny, które biorą udział w turnieju to czołowe zespoły Energa Basket Ligii oraz najlepsza drużyna I ligi: Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz
oraz VBW Arka Gdynia, BC Polkowice, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, 1KS Ślęza Wrocław i AZS Uniwersytet Gdański (I liga).

Mecz ćwierćfinałowy odbędzie się w piątek 28 stycznia. W związku z pozytywnymi wynikami testów COVID-19 w zespole 1KS Ślęza Wrocław, zmianie uległ terminarz. Półfinały zaplanowano na sobotę, a w niedziele mecz finałowy.

Harmonogram:

ćwierćfinały (piątek)
18:15 Aerowatch konkurs rzutów za 3 punkty
19:30 Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Gdański

półfinały (sobota)
16.30 VBW Arka Gdynia - zwycięzca meczu Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Gdański

19.30 BC Polkowice – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin

finał (niedziela)
16:00 finał