Nowoczesne usługi na bydgoskich pływalniach

Coraz więcej osób korzysta z bydgoskich basenów poprzez różnego rodzaju karty benefitowe. Choć na większości obiektów system dopiero raczkuje, efekty są już widoczne.

Od początku lipca br. z kart MultiSportu i PZU Sport korzystać można na basenach zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu. W każdym kolejnym tygodniu rośnie liczba osób korzystających z kart. Do tej pory już ponad 400 osób weszło na pływalnie poprzez karty MultiSport czy PZU Sport.

To bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że w okresie letnim, w związku z pracami konserwatorskimi, nie wszystkie baseny są otwarte jednocześnie. Od 1 sierpnia br. niezbędne prace prowadzone będą na "Piątej Fali" na Kapuściskach, "Czwórce" na Błoniu, "Bryzie" na Szwederowie, oraz "Ikarze" w Fordonie. Po letniej przerwie będzie można natomiast korzystać z "Aqua Fordon", "Neptuna" na Bartodziejach, "Perły" na Wyżynach, "Sardynki" na Osowej Górze oraz "Laguny" na Glinkach. Zatem dopiero we wrześniu liczba korzystających z basenów dzięki kartom benefitowym jeszcze wzrośnie.

Na zdjęciu: najnowsza pływalnia w Bydgoszczy Aqua Fordon, przy ul. Kromera 11.

ak jest w przypadku zarządzanej przez Bydgoskie Obiekty Sportowe - Nowej Astorii. Tam korzystać można z kart MultiSport, Medicover, Vanity czy PZU Sport.
- Bardzo dużo osób korzysta z naszych obiektów poprzez te karty. Wprowadzaliśmy to rozwiązanie stopniowo, ale zainteresowanie jest naprawdę spore - zapewnia Dariusz Białkowski, kierownik obiektu.

W przypadku Astorii posiadacze kart benefitowych mogą korzystać nie tylko z 50-metrowego basenu, ale też m.in. z siłowni i sali fitness. Karty benefitowe najczęściej proponowane są pracownikom przez pracodawców. Firmy oferują pakiety medyczne, ubezpieczenia. Najbardziej popularne są jednak pakiety sportowe.