Nowa Astoria ma już rok!

Najnowocześniejszy i pierwszy w regionie basen olimpijski świętuje swoje pierwsze urodziny. Przez ostatnie 12 miesięcy z obiektu skorzystano ponad 235 tysięcy razy. Nowa Astoria cieszy się popularnością nie tylko wśród pływaków, ale także miłośników ćwiczeń siłowych i zajęć fitness.

Bydgoska Astoria została otwarta 8 marca 2021 roku. Wówczas mieszkańcy mogli korzystać z 10 torów pływackich o długości 50 metrów oraz strefy SPA. Kilka miesięcy później został otwarty klub Astoria Fitness. W sumie do tej pory mieszkańcy skorzystali z oferty basenowej 235 tysięcy razy. To rekord wszystkich pływalni w Bydgoszczy. Z infrastruktury basenowej korzystają także szkółki, zgrupowania sportowe oraz szkoły sportowe. Dużą popularnością cieszy się także wodny tor przeszkód dostępny w weekendy.

Olimpijska Astoria miejscem sportowych wydarzeń

Nowoczesny obiekt stał się także miejscem organizacji wielu ogólnopolskich wydarzeń sportowych: Mistrzostwa Polski Juniorów na 50 m, Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych, Mistrzostwa Polski Młodzieżowe i Seniorów: 25m, Cykl Enea Bydgoszcz Triathlon pod dachem.

Urodzinowy weekend

Z okazji urodzin w najbliższy weekend odbędzie się kilka wydarzeń dla aktywnych. Szczegóły na stronie - link tutaj.

Warto wiedzieć

Budowa Astorii kosztowała 110 mln zł. W środku jest 10-torów do pływania o szerokości 25 m i długości 50 m (to aż 4 baseny szkolne!), zatapialny pomost dzielący basen na 2 części, ruchome dno, które pozwala na zmianę głębokości od 0 do 210 cm, głębokość 6m na długości 12m, pełna infrastruktura do zawodów pływackich – system startowy, monitoring falstartu itp., infrastruktura do piłki wodnej oraz pływania synchronicznego (głośniki pod taflą wody) oraz basen treningowy do analizy techniki pływania. Astoria to jednak nie tylko pływalnia, ale również funkcjonalne zaplecze do treningu siłowego oraz funkcjonalnego (siłownia, sala ćwiczeń). Gratką dla triathlonistów jest salka group cycling. Całość uzupełnia również strefa wellness, sklepik ze sprzętem oraz mała gastronomia z widokiem na Brdę.

Ale to nie wszystko – w trosce o środowisko zamontowane zostały panele fotowoltaiczne oraz nowoczesny system uzdatniania wody przy zastosowaniu filtracji szkłem, co zapewnia krystalicznie czystą wodę, bezpieczną dla pływających, a także pozbawioną charakterystycznego zapachu chloru. A jeśli dodamy do tego system odzysku ciepła – można śmiało powiedzieć, że jest to obiekt wpisujący się w ekologiczne trendy. Pływalnia w Bydgoszcz robi niesamowite wrażenie z zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.