Laury Królowej Sportu, w tym jeden szczególny

W sobotę, 26 listopada, odbyła się tegoroczna Gala Królowej Sportu. Wyjątkowym, Diamentowym laurem wyróżniona została honorowa obywatelka Bydgoszczy, znakomita była lekkoatletka, siedmiokrotna medalistka olimpijska i była prezes PZLA, Irena Szewińska.

Laury Królowej Sportu 2016 zostały rozdane.

Gala w tym roku zorganizowana została w hotelu City. Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego na uroczystości reprezentowała zastępca Iwona Waszkiewicz. Wręczyła Laur Królowej Sportu najlepszemu zawodnikowi, którym w tym roku uznano Marcina Lewandowskiego (Zawisza Bydgoszcz). W towarzystwie prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, Krzysztofa Wolsztyńskiego, przekazała Diamentowy Laur Irenie Szewińskiej, siedmiokrotnej medalistce olimpijskiej, honorowej obywatelce Bydgoszczy. Na ręce pani Ireny trafiła stosowna statuetka oraz kwiaty, a goście zaproszeni na galę gromkimi oklaskami wyrazili uznanie dla jej kariery i działalności na rzecz krzewienia sportu.

Podczas gali uhonorowano również: rekordzistkę Polski do lat 18. w wieloboju Adriannę Sułek (największa nadzieja kujawsko-pomorskiej lekkoatletyki), 16. IAAF Mistrzostwa Świata U20 Bydgoszcz 2016 oraz halowy mityng Copernicus Cup (najlepsze imprezy lekkoatletyczne regionu), a w skali ogólnopolskiej finalistkę olimpijskiego biegu na 800 m Joannę Jóźwik (odkrycie olimpijskie) oraz Tomasza Lewandowskiego (trener roku).

Złoty Laur trafił do Anny Rogowskiej, brązowej medalistki olimpijskiej i mistrzyni świata w skoku o tyczce, która pełniła funkcję ambasadorki bydgoskich mistrzostw świata juniorów. Za najlepszych weteranów uznano Czesława Roszczaka oraz Patrycję Włodarczyk – medalistów mistrzostw świata w Perth.