Koszykarski finał z nagrodą dla trenera

Koszykarki z Polkowic wygrały rozgrywany w Arenie Bydgoszcz finałowy turniej Suzuki Pucharu Polski w koszykówce kobiet. Podczas imprezy prezydent Rafał Bruski wręczył medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy trenerowi Tomaszowi Herktowi.

Pochodzący z Poznania szkoleniowiec w latach 2012-2020 prowadził bydgoskie koszykarki. W tym czasie kilka razy (4 srebrne i 2 brązowe medale) stawał z zespołem na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. W 2018 roku z zespołem Artego świętował zdobycie Pucharu Polski. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych trenerów w historii polskiej, żeńskiej koszykówki.

W niedzielę z rąk prezydenta Rafała Bruskiego odebrał medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Trener otrzymał wyróżnienie podczas finałowego starcia rozgrywanego w Arenie Bydgoszcz Suzuki Pucharu Polski w koszykówce kobiet. Po ciekawym spotkaniu z końcowego triumfu cieszyły się zawodniczki BC Polkowice, które pokonały 78:70 VBW Arkę Gdynia. Dzień wcześniej zespół z Trójmiasta zwyciężył w półfinale osłabione Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz. Najlepszą koszykarką całego turnieju wybrana została Amerykanka Erica Wheeler (BC Polkowice).

fot. Szymon Fiałkowski