logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jubileuszowa Wielka Wioślarska

Po raz 25. na wodach Brdy rozegrane zostały regaty Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. W promieniach słońca wioślarzy i kajakarzy dopingowały tłumy kibiców. Pobity został ubiegłoroczny rekord w ilości startujących ósemek.

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy odbywa się w Bydgoszczy nieprzerwanie od 1992 r.

Aż 38 osad zgłosiło się do rywalizacji w ósemkach. Jedną z najczęściej fotografowanych osad była z pewnością kobieca ósemka Lottto-Bydgostii, w której zasiadło sześć olimpijek z Rio, w tym trzy medalistki: mistrzynie olimpijskie Magdalena Fularczyk-Kozłowska z Magdaleną Madaj i brązowa medalistka Monika Ciaciuch. Bydgoska osada nie dała szans rywalkom i zwyciężyła, pokonując osadę AZS AWF Kraków.

Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego, dystansie 8,5 km, czyli od Łęgnowa do mety na Rybim Rynku, wygrała osada aktualnego mistrza Polski,  Lotto-Bydgostii. Za nimi uplasowali się wicemistrzowie kraju, ósemka AZS Szczecin.

Jubileuszowa, 25. edycja Wielkiej Wioślarskiej zbiegła się w czasie z 10. konfrontacją na Brdzie brytyjskich uniwersytetów: Oxford i Cambridge. Ósemka reprezentująca pierwszą z tych uczelni, w składzie której znalazł się mistrz olimpijski Constantine Louloudis, kolejny raz pokonała ekipę Cambridge w wyścigu pamięci Daniela Topolskiego na dystansie 2 km. Tym samym zdobyła Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy i prowadzi w rywalizacji uniwersyteckiej 6:4.

W niezwykle widowiskowym wyścigu smoczych łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji już trzeci raz nie dała szans reprezentacji Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.