Gratka dla fanów biegów z przeszkodami

W parku nad Brdą zakończyła się budowa toru dla miłośników biegów z przeszkodami. Otwarcie zaplanowano na sobotę, 21 maja br., połączone będzie z pierwszymi zawodami SLAVIC NINJA TRACK. Inwestycja została wybrana przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Tor ma zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ta wielofunkcyjna konstrukcja o wymiarach min. 4,5 m na 9 m składa się m.in. z obręczy, 4-metrowej liny, drabinek, kołowrotka, kołków do przechodzenia z ringami, czy ścianki wspinaczkowej. W tym tygodniu stawiana jest niższa platforma ze zróżnicowanymi chwytami – kulki, trapez i multiringi. Obiekt wyposażony będzie w ściankę o wysokości 2,7 m, równoważnię ruchomą o długości 3 m, poręcze o długości 4 m oraz równoważnię łamaną o długości 5,5m.

Inwestycja wybrana przez bydgoszczan w ramach BBO pochłonęła blisko 200 tysięcy złotych. Po odbiorach będzie objęta 6-letnia gwarancją.

Podłoże, dla zachowania bezpieczeństwa, wysypano piaskiem. Urządzenia zajmą powierzchnię ok. 225m². Inwestycja powstaje na terenie rekreacyjno-wypoczynkowym w Parku Centralnym nad Brdą - w sąsiedztwie boiska do koszykówki, terenów zielonych, siłowni zewnętrznej oraz ścieżki spacerowej.

Oficjalne otwarcie Bydgoskiego toru przeszkód połączone będzie z zawodami: Link do wydarzenia i Link do zapisów
Organizatorem wydarzenia jest Slavic Trail Run

Harmonogram wydarzenia
8:30-9:45 - biuro zawodów
- podpisanie oświadczeń przez zawodników
- weryfikacja kolejności startów

10:00 rozpoczęcie i oficjalne przecięcie wstęgi
pokazowe przejście toru OCR

10:20 odprawa zawodników
- omówienie regulaminu zawodów
- zapoznanie zawodników z torem i demonstracja przejścia każdego elementu przez testera

10:45 wspólna rozgrzewka prowadzona przez trenera

11:00 start pierwszego zawodnika, kolejny startuje minutę po ukończeniu toru po wcześniejszym zawodniku, wszystko zgodnie z ustaloną kolejnością

15:00 Dekoracja
15:15 Zakończenie wydarzenia

Warto wiedzieć

OCR – „obstacle course racing” to nic innego jak bieg z przeszkodami. Jest to rodzaj biegu przełajowego, który zostaje urozmaicony zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi przeszkodami. Pokonanie takiego toru wymaga dużego wysiłku oraz bardzo dobrej sprawności fizycznej. Obecnie można wziąć udział w takich biegach jak: Terenowa Masakra, Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race, Survival Race i wielu innych. Do tej pory nie było w Bydgoszczy ogólnodostępnego miejsca gdzie można było się przygotować do takiego biegu. Nowy tor ma sprzyjać dalszej integracji tego środowiska.