Basen na Miedzyniu. Poznaliśmy oferty wykonawców. Raport nr 2

Poznaliśmy wstępne oferty wykonawców zainteresowanych budową basenu przy ul. Pijarów. Kolejny etap postępowania to aukcja elektroniczna. Nowoczesna pływalnia będzie wyposażona w atrakcyjną strefę dla dzieci oraz strefę relaksu. Prace budowlane zajmą około półtora roku.

Wykonaniem prac zainteresowanych jest 5 podmiotów. Wstępnie wyceniły ich wartość w przedziale od 20 do 32 mln zł. Obecnie oceniane i weryfikowane są też inne kryteria związane z doświadczeniem wykonawców oraz udzielaną gwarancją. Kolejnym etapem będzie aukcja elektroniczna, w której firmy będą mogły jeszcze raz ze sobą konkurować, ale wyłącznie ceną. Przy braku odwołań zakładamy, że jeszcze jesienią możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę.

Z atrakcjami dla najmłodszych

Basen na Miedzyniu powstanie przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to obiekt o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Zaplanowano w nim 2 kondygnacje. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt będzie wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Wraz z basenem dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.

Nowoczesne rozwiązania

Całe wnętrze nasłonecznione będzie poprzez przeszkloną zachodnio-południową fasadę. Elewacja wykonana zostanie z wysokiej jakości paneli. Będą one pokryte pokryte krystaliczną powłoką, dając zaskakujący efekt kolorystyczny. Barwy zmienią się w zależności od kąta, pod jakim się na nią spojrzy oraz kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy - zielony – brązowy. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne wytwarzające czystą energię.

Basen w liczbach:

• 1 558 metrów kwadratowych powierzchni