Basen na Miedzyniu. Elewacja prawie w komplecie. Raport nr 12

Trwają ostatnie prace przy elewacji nowego basenu na Miedzyniu. Wykonawca kończy też betonowanie basenowej niecki. Z końcem lata chce przygotować obiekt do odbiorów. Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć.

W ostatnich tygodniach na elewacji zamontowano już większość okładzin. Są one pokryte krystaliczną powłoką dając zaskakujący efekt kolorystyczny. Barwy zmieniają się w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy - zielony – brązowy.

Wewnątrz kontynuowane są prace przy instalacjach, m.in. wentylacyjnej. Ułożono już główne ciągi rur o największych przekrojach. Betonowane jest dno niecki. Osadzane są misy brodzików i jacuzzi. Wykonawca zrealizował też zdecydowaną większość prac drogowych (drogi dojazdowe, miejsca postojowe, odwodnienie). Na docieplonym dachu trwa natomiast montaż paneli fotowoltaicznych. Wszystkie nowe lub modernizowane miejskie obiekty wyposażamy w ekologiczne źródła energii. W wakacje prowadzone będą prace związane z białym montażem i wyposażeniem obiektu.

Za prace na Miedzyniu odpowiada firma Alstal. Wykonawca zakłada, że zakończenie prac budowlanych i odbiory przypadną na wczesną jesień.

Nowy obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku, od niemowlaków po osoby w wieku emerytalnym, o wszystkich stopniach sprawności. Głównym elementem będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25 x 12,5 m. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona m.in. w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też strefa relaksacyjna. W kompleksie zlokalizowane zostaną też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Bardziej szczegółowy opis rozwiązań technicznych znajduje się w Raporcie nr 4.

Basen w liczbach:

• 326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody