Astoria Bydgoszcz przed sezonem w European Youth Basketball League

Dziś, 4 listopada odbyła się konferencja prasowa Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz z przedstawicielami sponsorów przed sezonem 2021/2022 w European Youth Basketball League. W konferencji uczestniczył zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Na konferencji z udziałem prezesa klubu Bartłomieja Dzedzeja, koordynatora ds. szkolenia Aleksandra Krutikowa oraz przedstawicieli sponsorów poruszano tematy związane z występami dwóch drużyn w kategorii U15 i U17 w European Youth Basketball League w sezonie 2021/2022.

Od kilku lat staramy się rozwijać koszykówkę młodzieżową, mieliśmy swoje marzenia, swoje cele doszliśmy do momentu, w którym grupy młodzieżowe mają poważnego sponsora tytularnego jakim jest spółka Enea S.A. Doszliśmy do momentu, w którym kolejne firmy dołączają do nazw naszych drużyn – mówił prezes Dzedzej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie od kilkunastu lat Urzędu Miasta Bydgoszczy. To wspieranie nie tylko kiedy jest dobrze, ale również – jak mówił – kiedy jest się na dole.
Klub, jak podkreślano zawsze mógł liczyć na wsparcie władz Miasta Bydgoszczy. Dlatego też w dniach 10-12 grudnia w naszym mieście odbędzie się turniej inauguracyjny w kategorii U17.

Zastępca prezydenta Michał Sztybel podziękował Astorii przede wszystkim za to, że jest ambitna i szuka rozwoju również na szczeblu międzynarodowym. Podkreślił również rolę sponsorów w sporcie.
Zaznaczył też, że dzięki turniejowi - Bydgoski klub będzie się rozwijał przez kontakt z młodzieżą w innych krajach, będzie widział inną kulturę koszykówki, spotka pewnie drużyny o wyższym, ale i niższym poziomie, ale od każdej z drużyn będzie mógł się czegoś nauczyć, aby wykorzystać to w koszykówce seniorskiej – mówił Michał Sztybel. Zastępca prezydenta podkreślił również, że dzięki takim rozgrywkom  - Miasto Bydgoszcz pojawi się w paru miejscach w Europie i oby kojarzyło się pozytywnie, z otwartością, ze sportem, z gościnnością.