logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Aktywnie w Nowy Rok
Zarówno w kończącym się roku 2021, jak i rozpoczynającym się Nowym Roku 2022 nie zabraknie okazji do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy do skorzystania!


Już dziś, 29 grudnia o godzinie 15.00 uruchomiony zostanie Stefanowy Stok w Myślęcinku. Dzięki sztucznemu naśnieżaniu panują dobre warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Do dyspozycji zostanie oddany duży wyciąg podporowy. W sprzęt trzeba się zabezpieczyć samodzielnie, ponieważ w najbliższym czasie nie będzie działała wypożyczalnia sprzętu. Na miejscu będzie można skorzystać z małej gastronomii i zaopatrzyć się chociażby w ciepłe napoje.

Tymczasem w Sylwestra nie zabraknie okazji do podsumowania Starego Roku na rowerze. Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza cyklistów na godzinę 18.00 na Stary Rynek, skąd uczestnicy wyruszą na bydgoskie ulice, by zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Meta, z symbolicznym toastem, w tym samym miejscu. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję oraz organizowany w zgodzie z obowiązującymi normami pandemicznymi. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
Kiedy: 31.12.2021
Start: Stary Rynek, godz. 18:00
Dystans: 9 km
Tempo: 10-12 km/h
Wstęp: bezpłatny

Jeśli natomiast zastanawiacie się, jak rozpocząć Nowy Rok – oczywiście aktywnie, to może warto zrobić to z latarką i kompasem w bydgoskim Myślęcinku. Okazją do tego będzie 3 runda cyklu Bydgoszcz na Orientację. Zawody wystartują 1 stycznia 2022 roku o godzinie 16.30.
Obowiązują zapisy. Organizatorzy udostępnili możliwość zapisów w biurze zawodów (do 10 osób na każdą kategorię).
Centrum zawodów znajdować się będzie przy kładce nad torami w północno-zachodniej części parku Myślęcinek (zachodnia strona kładki). Biuro zawodów będzie czynne od godziny 16:00 do startu ostatniego zawodnika.
Dla uczestników przygotowano trzy trasy:
krótka o dystansie 2520 m
średnia o dystansie 4230 m
długa o dystansie 5890 m
Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ