Konferencja o roli dyplomacji samorządowej we współpracy międzynarodowej

27 marca 2024 roku w Łodzi odbyła się konferencja zatytułowana „Rola dyplomacji samorządowej we współpracy międzynarodowej”. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat roli samorządów w polityce zagranicznej, szczególnie w zakresie współpracy z regionami i miastami w Ukrainie.

Gościem honorowym wydarzenia była Pani Iryna Wereszczuk - Wicepremier Ukrainy. W panelach dyskusyjnych udział wzięli m.in. Przewodnicząca Rady Fundacji im. K. Pułaskiego – Katarzyna Pisarska, Paweł Kowal - przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, a także przedstawiciele polskich miast na co dzień zajmujący się współpracą międzynarodową, eksperci z zagranicy oraz przedsiębiorcy, którzy podzielili się doświadczeniem wsparcia osób przybyłych do naszego kraju po rozpoczęciu wojny w Ukrainie.