Szepty Rzeki w kolejnej radiowej stacji

Nie mieliście jeszcze okazji posłuchać pierwszego w historii słuchowiska o Bydgoszczy? Nic straconego! W Nowy Rok audycję wyemituje Polskie Radio PiK.

Premiera słuchowiska miała miejsce 12 grudnia o godzinie 21.00. „Szepty Rzeki” pojawiły się na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Produkcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy. Twrócy oddali niesamowity klimat Bydgoszczy, widziany oczami rodziny pracującej i mieszkającej na barce. W „Szeptach Rzeki” nie brakuje wątków sensacyjnych, odniesień do współczesności i imponującej ilości faktów związanych w historią naszego Miasta. Słuchowisko oczarowuje swoim niesamowitym, tajemniczym i pełnym symboli klimatem. Jest doskonale udźwiękowione, a aktorska kreacja głównej bohaterki stworzona przez Dominikę Kluźniak, nie przestaje zachwycać.

„Szepty rzeki” napisali Maja Margasińska i Wawrzyniec Kostrzewski na podstawie sztuki „Fyrtel” Agaty Kowalczyk. Produkcję zrealizowano w ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski i dofinansowano ją z budżetu miasta. Producentem jest Paweł Kranc z agencji marketingowej Green House.

Krótką historię powstania wyjątkowego radiowego przedsięwzięcia można obejrzeć TUTAJ. A całe słuchowisko pt. „Szepty Rzeki" z muzyką Piotra Salabera będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia PiK 1 stycznia po godzinie 15.00. Po emisji (po godz. 16.00) radio zaprasza na spotkanie z realizatorami słuchowiska.

Więcej informacji na stronie: www.szeptyrzeki.pl.