Parada zabytkowych autobusów z całej Polski

Wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy zapraszamy na VII Zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy. Odbędzie się on w sobotę 22 czerwca. Wydarzenie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, że trwa nabór pomysłów do tegorocznej edycji BBO – swoje pomysły można zgłaszać na www.bydgoszcz.pl/bbo.

Plan wydarzeń:

• 10:00-12:00 wystawa zabytkowych autobusów na placu przed stadionem Chemika
  • 12:00-13:00 parada zabytkowych autobusów ulicami miasta
  • 13:30 -18:00 kursowanie autobusowych linii specjalnych

W tym roku zaplanowano uruchomienie linii:

• A: Stadion BKS Chemik - Zajezdnia Autobusowa
  • B: Stadion BKS Chemik – Myślęcinek
  • C: Stadion BKS Chemik - Plac Teatralny

Linia A zapewni dojazd do udostępnionej do zwiedzania zajezdni autobusowej. (Zwiedzanie wyłącznie dla grup zorganizowanych i przywiezionych linią autobusową "A"). Linia B umożliwi natomiast przejażdżki ulubionymi autobusami, połączonymi z wypoczynkiem w Myślęcinku. Linią C dojechać będzie można do ścisłego centrum Bydgoszczy.

Udział we wszystkich wydarzeniach będzie  bezpłatny. Wydarzenie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy. Partnerami wydarzenia są m.in. miasto Bydgoszcz, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy oraz inni przewoźnicy. Szczegóły wydarzenia dostępne będą m.in. na profilu społecznościowym stowarzyszenia.

Encyklopedia bydgoskiej komunikacji

Z historią autobusowej komunikacji miejskiej w Bydgoszczy można zapoznać się również dzięki najnowszej publikacji Stanisława Sitarka i Dariusza Falkowskiego, którzy wydali monografię „Bydgoskie autobusy”. Więcej informacji o tej najnowszej publikacji znajduje się TUTAJ.