Estetyczne szyldy przy ul. Batorego

Fasada budynku, w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Batorego 2 została przyozdobiona nowym, stalowym, stylizowanym szyldem. Przypominamy, że mimo wielu ograniczeń warto zwiedzać Bydgoszcz również wirtualnie.

Bydgoskie Centrum Informacji mieści się w 3-kondygnacyjnej, narożnej kamienicy u zbiegu ulic Batorego i Niedźwiedzia. Elewacja zdobiona jest boniowaniem, obramieniami okien i gzymsami. Budynek obecną, klasyczną formę otrzymał prawdopodobnie w połowie XIX wieku. Zabudowania w tym miejscu istniały jednak znacznie wcześniej. W połowie XVIII wieku  mieścił się w nich urząd pocztowy. Później parter kamienicy pełnił funkcje usługowo-handlowe.

Od końca XIX wieku przez kilkadziesiąt lat funkcjonował sklep m.in. z wyrobami z metalu oraz narzędziami. Do tej historii nawiązuje stylizowany, stalowy, szyld reklamowy Bydgoskiego Centrum Informacji Turystycznej. Charakterystyczny symbol „informacji turystycznej” zawisł teraz na tzw. wysięgniku reklamowym nad ul. Batorego i doskonale wpisał się w estetykę zrewitalizowanego Starego Rynku wraz z przyległymi ulicami. Liczymy, że będzie on również inspiracją dla właścicieli innych punktów znajdujących się na terenie Salonu Miasta.

Przypominamy, że mimo wielu ograniczeń można zwiedzać Bydgoszcz również wirtualnie. BCI przygotowało m.in. szereg atrakcyjnych filmów z przewodnikami. Są one dostępne na stronie www.visitbydgoszcz.pl

Warto wiedzieć

Ulica Stefana Batorego to jedna z ważniejszych ulic Starego Miasta wytyczona już w momencie lokacji. Łączyła Stary Rynek z ul. Długą. Wiadomo, że wzdłuż ulicy w XVII-XVIII wieku istniała murowana, bądź szachulcowa zabudowa. Na całym przebiegu ulicy Stefana Batorego odkryto relikty XVI-wiecznych, drewnianych rur wodociągowych. W latach 1888-1974 ul. Batorego kursowały tramwaje. Od ubiegłego roku część ulicy wraz ze Starym Rynkiem  stała się strefą dedykowaną wyłącznie pieszym i rowerzystom.