Bydgoszcz w czołówce rankingu europejskich miast i regionów przyszłości

W dniach 15-18 marca odbywają się Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM 2022 w Cannes. Na najważniejszym w Europie spotkaniu liderów sektora nieruchomości miasto Bydgoszcz zostało wyróżnione w rankingu europejskich miast i regionów przyszłości.

Bydgoszcz reprezentowana przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego przez najbliższe dni promuje potencjał inwestycyjny naszego miasta. Pierwszego dnia odbywających się w Palais des Festivals w Cannes targów MIPIM rozdano wyróżnienia dla miast i regionów w rankingu fDi European Cities and Regions of the Future 2022/2023, opracowanym przez zespół analityczny Financial Times – fDi Intelligence. Bydgoszcz znalazła się w pierwszej dziesiątce wśród średnich miast europejskich w kategorii „Strategia pozyskiwania inwestycji – FDI Strategy”, w której pod uwagę wzięto m.in. takie wskaźniki, jak: promocja zrównoważonych inwestycji, wizja rozwoju miasta w zakresie pozyskiwania nowych inwestycji, działania cyfrowe i multimedialne w celu promocji lokalizacji wśród potencjalnych inwestorów.

MIPIM to jedno z największych i najważniejszych na świecie wydarzeń przeznaczonych dla sektora nieruchomości. Tegoroczne targi potrwają do 18 marca. Od 1990 roku spotykają się tam przedstawiciele kluczowych podmiotów działających na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperzy oraz inwestorzy. Obecne są także władze miast i regionów, znani architekci, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe. Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania nowości oraz dyskusji wokół światowych trendów w branży nieruchomości.