IX 2018 Liczyła się precyzja a nie czas

Pogoda dopisała tegorocznym uczestnikom motoryzacyjnego święta. W piątek, 25 maja, na starcie dziewiątej edycji rajdu „Puchar Moto – Bydgoszcz” stanęło kilkanaście załóg.

W rajdzie tradycyjnie biorą udział załogi złożone z pracowników dealerów samochodowych i firm motoryzacyjnych. O ich sukcesie nie decyduje szybkość, ale precyzja, wiedza i umiejętności. Na trasie przejazdu czekają bowiem na nich niespodzianki w postaci pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, zadania sprawdzające umiejętność udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków czy w końcu zadania do wykonania na kartodromie.

O płeć piękną poprzez stylizację fryzersko-kosmetyczną zadbali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Bartłomieja z Bydgoszczy. W połączeniu z autami zabytkowymi i „Mustangami” dech zapierało.

Organizatorem rajdu był Automobilklub Bydgoski przy współpracy Urzędu Miasta Bydgoszczy. Honorowy patronat nad rajdem objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Rajd podzielony był na kilka etapów. W pierwszym uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania z zakresu Prawa o ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. W drugim otrzymali fotografie i w czasie przejazdu mieli za zadanie odnalezienie kilku obiektów, które były uwidocznione na zdjęciach. Stan trzeźwości startujących sprawdzili funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Bydgoszczy i „drogówki” z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy. Uczestnicy rajdu sprawdzali swoje umiejętności sportowe i rajdowe na torze rajdowym bydgoskiego kartodromu Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy.

Atrakcją towarzysząca zmaganiom załóg, przygotowaną specjalnie dla mieszkańców, był pokaz ponad 30 pojazdów w tym Fordów Mustangów, pojazdów zabytkowych i nowych pojazdów lokalnych dealerów samochodowych (m.in. Opel, Skoda, Nissan, Suzuki, Hyundai, Seat, Alfa Romeo), rowery elektryczne CitiEnGov . Ogromnym wsparciem imprezy byli wolontariusze Siły Wolontariatu Bydgoszcz.

Była okazja zasiąść w symulatorze zderzeń i jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy i Ulsan Motors Hyundai.

Najmłodsi chętnie przymierzali się do służbowych pojazdów Policji, Inspekcji Transportu Drogowego i „motoambulansu” Pogotowia Ratunkowego dbających o bezpieczeństwo na drogach.

Auta zabytkowe i Fordy Mustangi wraz z stylizacjami ich właścicieli uświetniały to święto motoryzacyjne.

Niebywałą atrakcją okazała się możliwość zmierzenia grubości włosa, przeprowadzenia badania stanu włosa i skóry głowy  kamerą 3D - kamera trychologiczna, ​konsultacje fryzjersko-kosmetyczne, a także malowanie paznokci i stylizacje fryzjerskie dla odwiedzających trzy stoiska Zespołu Szkół nr 1 (fryzjersko-kosmetyczne).

Gratulujemy Paniom Ewie, Klaudii i Panu Grzegorzowi wygrania voucherów w konkursie na wykonanie usługi fryzjersko-kosmetycznej w Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy.

Puchar Prezydenta Bydgoszczy za wiedzę związaną z historią i logiem miasta zdobyła załoga w składzie Adam Gawrych i Bartosz Barabas MIKOŁAJCZAK SPÓŁKA JAWNA w Bydgoszczy.
Natomiast puchar dla firm otrzymał Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą załogą okazali się Bartosz Dobek i Kacper Dziadoń reprezentujący firmę Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Klasyfikacja firm od 1. miejsca:
1. ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH w BYDGOSZCZY
2. NISSAN SUZUKI YAMA Sp. z o.o. w Osielsku
3. HYUNDAI ULSAN MOTOR Sp. z o.o.

Klasyfikacja indywidualna (K – kierowca, P – pilot)

1. Bartosz Dobek i Kacper Dziadoń Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

2. Tomasz Remiński Krystian Gorzyński Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

3. Jakub Kempka Mateusz Zgliński ULSAN MOTOR Sp. z o.o.

4. Mateusz Brzeziński Zbigniew Rykaczewski KLG Sp. z o.o.

5. Adam Gawrych Bartosz Barabas MIKOŁAJCZAK Sp. j

6. Paweł Krix Zdzisław Krix "A-Z" Serwis Prywatna Szkoła Jazdy Zdzisław Krix

7. Łukasz Otwinowski Jakub Mierzyński YAMA Sp. z o.o.

8. Rafał Grzonkowski Grzegorz Peters YAMA Sp. z o.o.

9. Marcin Sikorski Arkadiusz Kapusta REISKI AUTO Sp. z o.o.

10. Paweł Rywolt Ewa Rywolt SKODA Włodzimierz Bieranowski

11. Łukasz Zieliński Michał Tański MOTO BUDREX AUTO Sp. z o.o.

12. Wojciech Megger Magdalena Megger WOJMAG SKP

Organizatorzy już myślą nad dziesiątą edycją i być może w 2019r. mieszkańcy również będą mogli zgłaszać swoje załogi. .">Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia motoryzacyjnego <kliknij tu>.