logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

V Świąteczny Festiwal Art Mintaka zaprasza na muzyczną ucztę
W piątą rocznicę swojego istnienia, Świąteczny Festiwal Muzyki Kameralnej Art Mintaka otwiera drzwi do magicznego świata dźwięków. Od 8 do 10 grudnia br. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy stanie się miejscem wyjątkowego spotkania z artystami o międzynarodowej renomie, obiecując niezapomniane przeżycia muzyczne. Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.


Festiwalowi towarzyszyć będą koncerty z muzyką wybitnych kompozytorów i wspaniałych wykonawców, m.in.: Kaija Saariaho, Aleksander  Nowak, Marcin Stańczyk, Paweł Mykietyn, Morton Feldman, Hanna Kulenty, Zbigniew Bargielski, Artur Zagajewski, Miłosz Pękala, Piotr Nowicki, Raphael Rogiński, tworzących niepowtarzalną mozaikę dźwięków współczesnej i kameralnej muzyki.
Art Mintaka to nie tylko festiwal muzyczny, to spotkanie ludzi z pasją, którzy pragną dzielić się pięknem sztuki kameralnej i współczesnej. To wyjątkowy moment w roku, kiedy muzyka staje się językiem, którym porozumiewają się artyści i publiczność. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tej muzycznej uczcie – podkreśla Rafał Gorzycki, prezes Fundacji Art Mintaka.

Koncerty odbędą się o godz. 19:30 w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy (ul. Gdańska 4) w dniach 8-10 grudnia br. (piątek – niedziela). Wstęp jest bezpłatny, co sprawia, że każdy miłośnik muzyki może uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podczas festiwalu będą prezentowane także prace plastyczne Stanisława Stasiulewicza. Zapraszamy do świata dźwięków, gdzie każde współbrzmienie to nowa historia.
Więcej informacji na stronie festiwalu TUTAJ. Projekt współfinansowany przez miasto Bydgoszcz.