logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ukraińskie Barwy Muzyki już wkrótce
8 maja br. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy rozpocznie się IV Ukraiński festiwal Barwy Muzyki. Organizatorem festiwalu jest polsko-ukraińskie Stowarzyszenie Pracy Społecznej.


W repertuarze dominować będą utwory patriotyczno-refleksyjne oraz ludowe. Wystąpią zespoły ukraińskie: „Szmaragdy” pod kierownictwem Liliji Zahnitko i „Malwy” pod kierownictwem Alony Lewyckiej oraz soliści: Olga Krawczuk, Anastazija Sotina, Ołeksyj Diaczenko, Wład Godynski, Orest Oreszczuk. Gościnnie grać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Klubu I Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Kierownikiem artystycznym Festiwalu jest Lilija Zahnitko, która od lat organizuje życie kulturalne społeczności ukraińskiej w Bydgoszczy i w regionie kujawsko-pomorskim. Prowadzi Ukraińską Świetlicę z programem edukacyjnym i artystycznym.

Kierownikiem artystycznym SPS Festiwalu jest Lilija Zahnitko, która od lat organizuje życie kulturalne społeczności ukraińskiej w Bydgoszczy i w regionie kujawsko-pomorskim. Prowadzi Ukraińską Świetlicę z programem edukacyjnym i artystycznym.

Początek festiwalu 8 maja o godz. 14:00 w MCK-u.