Trwa Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

Od kilku dni w bydgoskim Kinie Orzeł trwa Festiwal Filmowy Młode Horyzonty. Organizatorzy zapraszają do wielobarwnego świata filmu. Każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsi, nastolatkowie, a także towarzyszący im dorośli. Festiwal potrwa do 8 października.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal jest kontynuacją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i odbywa się w kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Bydgoska część 10. MFF Młode Horyzonty rozpoczęła się 1 października i potrwa do końca tygodnia (08.10). Szczegółowe informacje oraz program TUTAJ.

Młode Horyzonty są jedną z kluczowych gałęzi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty odpowiedzialną za upowszechnianie i wspieranie wartościowego kina dla młodego widza. Młode Horyzonty działają w kilku komplementarnych obszarach: dystrybucji filmów w kinach i online, upowszechnianiu filmów dla grup przedszkolnych i szkolnych, wspieraniu rozwoju projektów dla dzieci i młodzieży w Polsce i na świecie, zaś kulminacją działań jest coroczny festiwal.
Miłośnicy seansów filmowych w domowym zaciszu, mogą zapoznać się z produkcjami oferowanymi w ramach festiwalu w odsłonie online.  Wystarczy zakupić karnet lub dostęp do wybranych tytułów TUTAJ. Festiwal online potrwa od 12 do 29 października.